X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram Stories od teraz także w przeglądarce mobilnej

Korzystasz z Instagrama za pomocą przeglądarki mobilnej? Od teraz obejrzysz Stories opublikowane przez swoich znajomych. Serwis poinformował o wprowadzeniu nowej możliwości, dzięki której zobaczymy historie bez konieczności instalowania aplikacji.

Instagram Stories od teraz także w przeglądarce mobilnejfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wprowadzone w ubiegłym roku Instagram Stories szybko zdobyły sympatię użytkowników aplikacji. Codziennie korzysta z nich ponad 250 milionów użytkowników, którzy w ten sposób dzielą się z obserwującymi zdjęciami i filmami, które znikną po upływie doby. Dotąd przeglądanie historii swoich i znajomych było możliwe wyłącznie z poziomu aplikacji. Niezbędna była instalacja Instagrama na urządzenie mobilne, czyli tablet lub smartfon. Od teraz jednak obejrzenie Instagram Stories będzie możliwe także w przeglądarce mobilnej.

Nie wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych są skorzy do instalowania aplikacji na swoich urządzeniach. Wielu z nich korzysta w tym celu z przeglądarek i w taki sposób komunikuje się z innymi. Dlatego też Instagram postanowił nie ograniczać możliwości pełnego wykorzystania medium i poinformował wczoraj o wprowadzeniu Stories do przeglądarek mobilnych. Pojawią się na górze strony i podobnie jak w przypadku aplikacji, aby je odtworzyć wystarczy kliknąć w miniaturę zdjęcia danego użytkownika. Powrót do poprzedniej historii lub przejście do następnej będą możliwe za pomocą strzałek umieszczonych po prawej i lewej stronie ekranu.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, funkcja ta pojawi się u wszystkich użytkowników w nadchodzących tygodniach. Możliwość publikacji własnych treści za pomocą przeglądarki to zaś kwestia kilku miesięcy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail