X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowości na Halloween w mediach społecznościowych

Co nowego z okazji Halloween znajdziemy na Facebooku, Instagramie, Messengerze i Snapchacie? Jakie efekty i funkcje proponują twórcy aplikacji? Zobaczcie sami!

Nowości na Halloween w mediach społecznościowychfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Amerykańskie święto Halloween coraz częściej widoczne jest w kulturze popularnej. Choć w Polsce dzień ten nie jest obchodzony i poważny przez wszystkich, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii świętują go bardzo hucznie. Dlatego też twórcy mediów społecznościowych przygotowali z tej okazji kilka narzędzi, dzięki którym użytkownicy będą mogli tworzyć dedykowane treści. Co nowego znajdziemy więc na Facebooku, Instagramie, Messengerze i Snapchacie?

Facebook

Światowy gigant przygotował szereg nowości. Korzystając z aparatu w Stories możemy użyć dedykowanych masek, ramek oraz naklejek, które przekształcą nas w upiorne postacie.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Co ważne, użyjemy ich również podczas prowadzenia transmisji na żywo. 

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Dodamy również tematyczne tła dla naszych wpisów, co może przyciągnąć uwagę naszych znajomych na portalu.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Możemy zagrać również w interaktywną grę, w ramach której uciekamy z nawiedzonego domu skacząc po ścianach. Sterowanie postacią odbywa się za pomocą ruchów naszej głowy z boku na bok.

Ponadto osoby, w sąsiedztwie których będą odbywały się imprezy halloweenowe będą mogły z łatwością je odnaleźć dzięki podpowiedziom ze strony portalu.

Instagram

Na czas Halloween Instagram proponuje swoim użytkownikom opcję Superzoom, która pozwoli na nagranie zabawnego wideo z efektami dźwiękowymi. Po otworzeniu kamery w Stories, tuż obok Boomerangu, zobaczymy opcję “Superzoom”, za pomocą której stworzymy surrealistyczny film. Automatycznie pojawi się w nim efekt zbliżenia i ścieżka dźwiękowa z nutką grozy. Opcją tą możemy wykorzystać zarówno do stworzenia wideo nas samych, jak i przyjaciela czy znajdującego się obok nas przedmiotu. Wyślemy je za pomocą wiadomości bezpośredniej lub dodamy do naszej relacji.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Dodamy również maski na twarz i naklejki, które zmienią nas w ducha, wampira, postać zombie czy tajemniczą postać we mgle.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Oprócz tego do zdjęć i wideo możemy wkleić naklejki z elementami charakterystycznymi dla Halloween.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Messenger

W Messengerze również znajdziemy kilka funkcji, które urozmaicą naszą komunikację. Należą do nich m.in. maski i kostiumy, które pojawią się po uruchomieniu aparatu w komunikatorze. Za pomocą jednego kliknięcia lub ruchu palcem dodamy je do naszych treści, bez względu na to, czy jesteśmy w oknie rozmowy, czy dopiero otworzyliśmy aplikację. Dotyczy to zarówno zdjęć, jak i filmików.

fot. newsroom.fb.com

Snapchat

Wśród mediów przygotowujących coś specjalnego na Halloween nie mogło zabraknąć także Snapchata. Twórcy aplikacji przygotowali nie tylko specjalne filtry i naklejki, które zostaną odblokowane jutro, ale i nowe kostiumy i atrybuty dla Bitmoji. 

fot. popsugar.com

fot. popsugar.com

Ponadto w ramach użycia pędzla możemy tworzyć napisy lub rysunki składające się z emotikony dyni, pająka, czaszki, czekolady, duszka, pajęczyny, nietoperza lub lizaka.

fot. zrzut ekranu z aplikacji Snapchat

fot. zrzut ekranu z aplikacji Snapchat

Warto wiedzieć o wyżej wspomnianych funkcjach, gdyż mogą one przydać się zarówno indywidualnym użytkownikom dla urozmaicenia komunikacji w dniu jutrzejszym, jak i markom, które mają do siebie dystans i chcą tworzyć dedykowane treści. Opcje te będą dostępne tylko na czas Halloween, a więc jeśli chcemy z nich skorzystać, to jest to jedyna okazja.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail