X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od teraz Instagram pozwala na wyróżnianie i archiwizowanie Stories

Instagram wprowadza dwa nowe narzędzia do Stories. Od teraz użytkownicy mogą wyróżniać swoje relacje na profilu oraz przeglądać udostępnione już treści w ramach prywatnego Archiwum.

Od teraz Instagram pozwala na wyróżnianie i archiwizowanie Storiesfot. facebook.com/instagram

reklama


Wielokrotnie pisaliśmy o rosnącej popularności Stories, które przewyższa swoją popularnością Snapchata. W ciągu ostatniego roku liczba udostępniających swoje relacje dynamicznie wzrosła. Nic więc dziwnego, że twórcy aplikacji i postanowili wprowadzić do sekcji kolejne dwa nowe narzędzia. Aby użytkownicy mogli jeszcze lepiej wykorzystywać Instagrama, od teraz korzystający z aplikacji mają możliwość archiwizowania Stories i wyróżniani wyjątkowych relacji. Jak to zrobić?

Wyróżnienia na profilu

Użytkownicy udostępniający Stories będą mogli wyróżnić na swoich profilach najważniejsze historie. Na naszym profilu, poniżej informacji o nas pojawi się specjalna sekcja, w której zobaczymy pogrupowane treści np. “ja i moja rodzina”, “mój pupil” i inne. Dzięki temu zbierzemy w jednym miejscu najciekawsze momenty z naszego życia  i będziemy mogli stworzyć z nich swego rodzaju historię.

Żeby dodać tego typu relację należy utworzyć nowe Stories, wybrać dowolne zdjęcie lub wideo, a także okładkę i nazwę danej grupy materiałów. Po opublikowaniu na naszym profilu pojawią się podświetlone kółka charakterystyczne dla relacji, które możemy odtworzyć samodzielnie. Dopóki ich nie usuniemy, będą one widoczna dla wszystkich oglądających nasz profil. Wydaje się, że to jedna z największych zmian dla profili w aplikacji w ostatnim czasie.

fot. Instagram

fot. Instagram

Archiwum Stories

Aby udostępniane Stories nie przepadły bezpowrotnie, użytkownicy udostępniający je będą mogli zobaczyć historię wszystkich publikowanych treści. Zdjęcia i filmy, które opublikujemy w ramach relacji zostaną automatycznie zapisane. Dzięki temu w dowolnej chwili będziemy mogli je przejrzeć, udostępnić ponownie lub wyróżnić na profilu.

Co ważne, archiwalne treści są prywatne, widoczne wyłącznie dla nas w sekcji Archiwum wraz z informacjami o dacie ich utworzenia i w dowolnej chwili możemy dezaktywować ich odgórne zapisywanie.

fot. Instagram

fot. Instagram

Nowości w aplikacji są dostępne jako część wersji 25 Instagrama, zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Poniżej krótkie wideo pokazujące możliwości nowych funkcji.

Źródło: Instagram

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail