X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook otworzy w Polsce centrum szkoleniowe

Światowy gigant chce podnieść kompetencje cyfrowe swoich użytkowników, a szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach programu Community Boost, jeszcze w tym roku, w Polsce powstanie centrum szkoleniowe, które pomoże w realizacji tego celu.

Facebook otworzy w Polsce centrum szkoleniowefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook odgrywa ogromne znaczenie nie tylko dla milionów indywidualnych użytkowników, ale i firm, których jest w serwisie już 70 milionów. Obserwując to, jak ogromny wpływ ma na ich życie i kontakty, jego twórcy postanowili podjąć działania, które wspierają rozwój jego społeczności. Dlatego też Facebook ogłosił program Community Boost EU, w ramach którego możliwy będzie rozwój kompetencji cyfrowych i wyposażenie mieszkańców Unii Europejskiej w umiejętności niezbędne na współczesnym rynku pracy.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, do 2020 roku firma planuje przeszkolić milion osób, w tym przedsiębiorców, a już w tym roku w Polsce, Hiszpanii oraz Włoszech mają powstać ośrodki przyczyniające się do realizacji tego celu.

Szkolenia i nowe ośrodki, także w Polsce

Kluczowa rola małych i średnich przedsiębiorstw dla gospodarki sprawia, że najnowszy program Facebooka kładzie duży nacisk na szkolenie przedsiębiorców, ale i szukających pracy. Twórcy portalu deklarują, że w ciągu najbliższych dwóch lat portal nawiążą współpracę z firmą szkoleniową Freeformers, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie szkoleń o różnych stopniach zaawansowania dla 300 tysięcy osób zamieszkujących z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce, Włoszech oraz Hiszpanii.

75 tysięcy z nich będzie mogło osobiście z nich skorzystać, a reszta zrobi to online. Ponadto, przewiduje się szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw – tutaj także 100 tysięcy zostanie przeszkolonych osobiście, a kolejne 250 tysięcy online.

Kluczową rolę dla wspomnianych szkoleń odegrają centra Facebooka otwarte w 2018 roku w trzech krajach, w tym w Polsce. We współpracy z lokalnymi organizacjami możliwe będzie szkolenie na wzór ośrodka Digitales Lernzentrum w Berlinie.

Cel – podniesienie kompetencji cyfrowych

Projekt Community Boost EU to działania na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych. Facebook od siedmiu lat zainwestował ponad miliard dolarów we wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw z całego świata, organizując konferencje lub programy szkoleń. Teraz chce to kontynuować.

Umiejętności cyfrowe odgrywają obecnie niezwykle ważną rolę, szczególnie, że wedle raportu firmy Morning Consult stworzonego we współpracy z instytutem Lisbon Council i Facebookiem, który przytoczono w informacji prasowej, już ponad blisko co trzecie MŚP działające na Facebook zbudowało swoją działalność dzięki serwisowi, 59% mogło zatrudnić więcej pracowników dzięki wzrostowi obrotów po dołączeniu do Facebooka, a 64% twierdzi, że ich sprzedaż wzrosła dzięki obecności na platformie. Portal nie mógł więc pozostać obojętny na takie dane.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail