X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook otworzy w Polsce centrum szkoleniowe

Światowy gigant chce podnieść kompetencje cyfrowe swoich użytkowników, a szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach programu Community Boost, jeszcze w tym roku, w Polsce powstanie centrum szkoleniowe, które pomoże w realizacji tego celu.

Facebook otworzy w Polsce centrum szkoleniowefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook odgrywa ogromne znaczenie nie tylko dla milionów indywidualnych użytkowników, ale i firm, których jest w serwisie już 70 milionów. Obserwując to, jak ogromny wpływ ma na ich życie i kontakty, jego twórcy postanowili podjąć działania, które wspierają rozwój jego społeczności. Dlatego też Facebook ogłosił program Community Boost EU, w ramach którego możliwy będzie rozwój kompetencji cyfrowych i wyposażenie mieszkańców Unii Europejskiej w umiejętności niezbędne na współczesnym rynku pracy.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, do 2020 roku firma planuje przeszkolić milion osób, w tym przedsiębiorców, a już w tym roku w Polsce, Hiszpanii oraz Włoszech mają powstać ośrodki przyczyniające się do realizacji tego celu.

Szkolenia i nowe ośrodki, także w Polsce

Kluczowa rola małych i średnich przedsiębiorstw dla gospodarki sprawia, że najnowszy program Facebooka kładzie duży nacisk na szkolenie przedsiębiorców, ale i szukających pracy. Twórcy portalu deklarują, że w ciągu najbliższych dwóch lat portal nawiążą współpracę z firmą szkoleniową Freeformers, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie szkoleń o różnych stopniach zaawansowania dla 300 tysięcy osób zamieszkujących z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce, Włoszech oraz Hiszpanii.

75 tysięcy z nich będzie mogło osobiście z nich skorzystać, a reszta zrobi to online. Ponadto, przewiduje się szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw – tutaj także 100 tysięcy zostanie przeszkolonych osobiście, a kolejne 250 tysięcy online.

Kluczową rolę dla wspomnianych szkoleń odegrają centra Facebooka otwarte w 2018 roku w trzech krajach, w tym w Polsce. We współpracy z lokalnymi organizacjami możliwe będzie szkolenie na wzór ośrodka Digitales Lernzentrum w Berlinie.

Cel – podniesienie kompetencji cyfrowych

Projekt Community Boost EU to działania na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych. Facebook od siedmiu lat zainwestował ponad miliard dolarów we wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw z całego świata, organizując konferencje lub programy szkoleń. Teraz chce to kontynuować.

Umiejętności cyfrowe odgrywają obecnie niezwykle ważną rolę, szczególnie, że wedle raportu firmy Morning Consult stworzonego we współpracy z instytutem Lisbon Council i Facebookiem, który przytoczono w informacji prasowej, już ponad blisko co trzecie MŚP działające na Facebook zbudowało swoją działalność dzięki serwisowi, 59% mogło zatrudnić więcej pracowników dzięki wzrostowi obrotów po dołączeniu do Facebooka, a 64% twierdzi, że ich sprzedaż wzrosła dzięki obecności na platformie. Portal nie mógł więc pozostać obojętny na takie dane.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail