X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#FalconHeavy – najciekawsze przykłady Real Time Marketingu

Od kilku dni cały świat mówi o rakiecie Falcon Heavy, którą wystrzelono w kosmos z Teslą w wersji cabrio na pokładzie. Jak na to wydarzenie zareagowały marki? Jakie RTM'y pojawiły się na ich profilach? Oto 10 najciekawszych wpisów w social media.

#FalconHeavy – najciekawsze przykłady Real Time Marketingufot. twitter.com/_Ekstraklasa_

reklama


Wystrzał rakiety Falcon Heavy z modelem Tesli na pokładzie i tym samym sukces Elona Muska nie pozostały bez echa nie tylko wśród specjalistów i relacjonujących to mediów, ale i wśród marek, które zdecydowały się odnieść do tej wiekopomnej chwili. W gronie firm, które to zrobiły znalazły się Koszulkowo, Dr Tusz, AutoMapa, Wavelo, Lotto Ekstraklasa, EmailLabs, SOLGAZ, Acer Polska, a także Andrzej Rysuje i rysownik Przekroju. W jaki sposób nawiązali oni w swojej komunikacji social media do tego wydarzenia? Wybraliśmy kilka wpisów, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

Koszulkowo

Koszulowo znane jest z doskonałych RTM’ów – już nie raz na prezentowanych przez nich t-shirtach mogliśmy znaleźć najświeższe odwołania do sytuacji, którymi żył cały internetem. Tym razem nie mogło być inaczej. Firma zaprezentowała koszulkę z napisem, który znalazł się wewnątrz wysłanej w kosmos Tesli, czyli “Don’t Panic“. Tekst widoczny jest z kamery pokładowej, a więc fani Muska, podjętego przez niego przedsięwzięcia czy zainteresowani podróżami kosmicznymi mają możliwość nabycia dedykowanej koszulki.

Dr Tusz

Dr Tusz, czyli producent tuszów i tonerów do druku, podobnie jak wspomniana wyżej firma już nie pierwszy raz znajduje się w naszym zestawieniu ciekawych RTM’ów. W nawiązaniu do wstrzelenia Falcona Heavy w kosmos udostępniono na Facebooku i Twitterze grafikę, na której brand hero znajduje się w kosmosie. Dodano do tego adnotację “Jaki budżet taki samochód… 🙄”, gdyż z Rudym, czyli bohaterem marki, w przestrzeni pozaziemskiej znalazł się polski akcent – Fiat 126p, czyli kultowy Maluch. 

Co ciekawe, profil poza udostępnieniem grafiki był także aktywny w komentarzach, gdzie zamieszczono kolejne widoki z kosmicznej podróży.

AutoMapa

Najpopularnieszy polski program do nawigacji GPS, czyli AutoMapa, w twitterowej grafice zaprezentował krótki komiks z kosmosu, na którym system nawiguje podróżującego rakietą. Zasugerowano, że nawet w tak odległych miejscach ten system nawigacji sprawdziłby się dobrze i wskazałby, że “podobno za Marsem suszą”.

 

Wavelo

Wavelo, czyli system wypożyczania rowerów funkcjonujący w Krakowie w swoim wpisie na Twitterze zasugerował, że w kolejnej wyprawie w kosmos warto byłoby zamiast samochodu uwzględnić… rower. We wpisie użyto kilku hashtagów, m.in. #WaweloNaMarsa.

Lotto Ekstraklasa

Lotto Ekstraklasa odwołało się z kolei do oczekiwania na rundę wiosenną. Napisano, że w ramach odliczania do startu rozgrywek można oglądać relację z podróży w kosmos. Wydaje się, że wpis można odbierać dwojako – na poważnie, bo o tym mówi teraz cały świat, jak i pół żartem pół serio, jakoby z braku laku nawet to było dobre.

EmailLabs

EmailLabs zwiększający dostarczalność wiadomości e-mail również zdecydował się nawiązanie do kosmicznej podróży Tesli. Zadeklarowano, że podczas gdy Tesla dryfuje w kosmosie, najważniejsze e-maile zostaną dostarczone nawet na Księżyc.

SOLGAZ

Wezwany do tablicy na Twitterze przez Dagmarę Pakulską SolGaz także ustosunkował się do sukcesu Muska. I choć nie pojawiła się tutaj dedykowana grafika, sama odpowiedź na social mediową zaczepkę jest zabawna i pokazuje dystans, jaki posiada marka.

Acer Polska

Acer Polska w środowy poranek chciał zachęcić swoich twitterowych obserwatorów do interakcji pytając, czy udało im się dotrzeć do pracy w taki sposób jak Falconowi, życząc przy tym przyjemnego dnia podczas pracy przy laptopie, monitorze czy komputerze.

Andrzej Rysuje

Wśród RTM’ów nie mogło zabraknąc reakcji popularnego w social media profilu Andrzej Rysuje, który do widoku z rakiety dodał zabwną adnotację.

Przekrój

Polski rysownik, Marek Raczkowski, przygotował dla Przekroju grafikę przedstawiającą podróżującą w kosmosie czerwoną Teslę, która zaburza spokój… zdziwionego tym co widzi Pana Boga.

A czy Wy natknęliście się na jakieś ciekawe odwołania do wystrzału Falcon Heavy?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail