X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube pomoże Ci w robieniu przerw podczas oglądania wideo

Najnowsza funkcja YouTube'a przypomni po upływie określonego czasu o konieczności zrobienia przerwy. Dzięki temu użytkownicy zyskają większą kontrolę nad swoją aktywnością w serwisie.

YouTube pomoże Ci w robieniu przerw podczas oglądania wideofot. bank zdjęć pexels.com

reklama


Jeżeli kiedykolwiek borykaliście się z problemem zbyt długiego oglądania wideo bez przerwy, YouTube przychodzi z pomocą. Serwis zaprezentował nowe narzędzie, które umożliwi użytkownikom ustalanie limitu czasu oglądania, po jakim użytkownicy otrzymają powiadomienie o konieczności zrobienia sobie przerwy.

Możliwe jest ustawienie wyświetlania przypomnienia co 15, 30, 60, 90 lub 180 minut. Po upływie tego czasu wideo zostanie zatrzymane, a oglądający zobaczy notyfikację. Do czasu jej zamknięcia lub wznowienia odtwarzania materiału wideo będzie zastopowane.

Jak czytamy w Centrum Pomocy YouTube, licznik czasu działa wyłącznie podczas oglądania filmów online na telefonie. Wstrzymanie lub zamknięcie filmu powoduje zatrzymanie licznika czasu. Zamknięcie aplikacji, wylogowanie się, przełączenie konta, zmiana urządzenia lub wstrzymanie filmu na ponad 30 minut, sprawi, że licznik czasu zresetuje się.

Jak włączyć przypomnienie?

Wedle instrukcji udostępnionych przez YouTube, aby włączyć i dostosować przypomnienie o przerwie należy w urządzeniu z systemem Android:

  1. Dotknąć ikony konta .
  2. Wybrać Ustawienia.
  3. Kliknąć Ogólne.
  4. Kliknąć Przypomnij mi o zrobieniu przerwy.
  5. Wybrać częstotliwość przypomnień.

W przypadku urządzenia z systemem iOS i iPada należy:

  1. Kliknąć ikonę konta .
  2. Kliknąć Ustawienia.
  3. Kliknąć Przypomnij mi o zrobieniu przerwy.

Funkcja jest domyślnie włączona i znajdziemy ją w wersji aplikacji 13.17 i nowszych dla użytkowników urządzeń z systemem iOS i Android.

  • obecnie takie coś działa automatycznie bez ustawiania; co 30 min pauzuje i pojawia się komunikat czy chcesz oglądać dalej. Jedynie filmów na żywo nie pauzuje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail