X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Oto Kudos – nowa opcja na LinkedIn, dzięki której pochwalimy innych za współpracę

LinkedIn oferuje nowy sposób na wyrażenie uznania dla innych użytkowników. Nowa funkcja serwisu pozwala na udostępnianie pochwał w formie graficznej, dzięki którym docenimy naszych współpracowników lub osoby z sieci kontaktów.

Oto Kudos – nowa opcja na LinkedIn, dzięki której pochwalimy innych za współpracęfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


LinkedIn, wiedząc, że już 7 na 10 pracowników, którzy otrzymują wyrazy uznania jest zadowolonych ze swojej pracy, postanowił zaprezentować użytkownikom nową funkcję. Aby ułatwić korzystającym z serwisu wyrażać swojej wdzięczności i szacunku do pracy innych, stworzono Kudos – opcję, dzięki której w bardziej interesujący sposób podzielimy się uznaniem i będziemy mogli świętować sukces naszych współpracowników.

Jak skorzystać z nowej funkcji?

Po uruchomieniu aplikacji LinkedIn na iOS lub Android, w polu udostępniania treści zobaczymy nową ikonę przypominającą odznaczenie/wstążkę. Po kliknięciu w nią zostaniemy poproszeni o wybranie”odbiorców pochwały”, czyli jednej lub kilku osób, które chcemy wyróżnić. Co jednak ważne, tylko połączone profile mogą przekazywać sobie LinkedIn Kudos.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji LinkedIn

źródło: zrzut ekranu z aplikacji LinkedIn

Dalej konieczne jest wybranie jednej z 10 form pochwał takich jak: “Dziękuję Ci”, “Przechodzisz samego (samą) siebie”, “Inspirujący lider”, “Gracz zespołowy”, “Dobra robota”, “Uprzyjemnienie pracy”, “Fantastyczny mentor”, “Myśli nieszablonowo”, “Świetna prezentacja” czy “Pozytywny wspływ”.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji LinkedIn

źródło: zrzut ekranu z aplikacji LinkedIn

Po wskazaniu jednej z nich możemy opublikować pochwałę w formie wpisu z wyjaśnieniem skąd się wzięła, a osoba, którą w niej wskazaliśmy otrzyma powiadomienie. Poniżej zaprezentowany na oficjalnym blogu LinkedIn przykład wykorzystania nowej funkcji serwisu.

źródło: blog.linkedin.com

źródło: blog.linkedin.com

Dostępność Kudos

Obecnie z funkcji mogą skorzystać użytkownicy urządzeń z systemem iOS, jednakże już wkrótce pojawi się ona również u użytkowników Androida oraz w wersji desktopowej. Twórcy aplikacji jednak już teraz zachęcają, aby poświęcić chwilę i podziękować innym osobom za współpracę, poradę zawodową czy po prostu pochwalić ich działalność publicznie na LinkedIn.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail