X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pierwszy filtr na Snapchacie, który reaguje na dźwięki

Snapchat z nowym filtrem, który reaguje na... dźwięki. W zależności od tego, co zarejestruje mikrofon, elementy maski zmieniają swój rozmiar.

Pierwszy filtr na Snapchacie, który reaguje na dźwiękifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Jeżeli jesteście już znudzeni obecnymi możliwościami Snapchata, nowa opcja może wzbudzić Wasze zainteresowanie. W aplikacji z duszkiem pojawił się pierwszy filtr reagujący na… dźwięki. Dotąd mogliśmy skorzystać z filtrów, które odpowiadały na mimikę twarzy, jak np. uwielbiany przez użytkowników aplikacji filtr z pieskiem. Dostępne maski pozwalały nam na zmianę głosu, jednak dotąd w żadnej z nich pod jego wpływem nie zachodziły widoczne zmiany.

Nowy filtr, choć pozornie wygląda jak każdy inny, zmienia się pod wpływem dźwięków z otoczenia. Gdy mikrofon rejestruje nas głos, w zależności od jego głośności widoczne w ramach filtra neonowe uszy zmieniają swój rozmiar.

Z nowego filtra skorzystamy zarówno dla zdjęć, jak i materiałów wideo, jednak proces zmiany wielkości uszu widoczna będzie widoczny podczas nagrywania filmu.

Wydaje się, że to pierwsza tak istotna aktualizacja od wprowadzenia w kwietniu Snappables, czyli gier w aplikacji. Być może, podobnie jak pierwsze filtry AR na Snapchacie, otworzy ona pewien rozdział i zainspiruje inne aplikacje. Jak podaje CNET, twórcy aplikacji deklarują, ze planują pracę nad kolejnymi filtrami reagującymi na dźwięk. Wątpliwość może budzić jednak kwestia wykorzystania mikrofonu – fakt, że podczas używania aplikacji jest on włączony wedle niektórych użytkowników może sugerować, że aplikacja nas podsłuchuje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail