X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook przejmuje Bloomsbury AI, aby walczyć z fake newsami

Facebook podejmuje kolejne kroki w rozwoju sztucznej inteligencji i przejmuje Bloomsbury AI. Doświadczenie pracowników firmy specjalizującej się w przetwarzaniu języka naturalnego ma pomóc w walce z fałszywymi informacjami.

Facebook przejmuje Bloomsbury AI, aby walczyć z fake newsamifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Światowy gigant poinformował o tym, że zespół Bloomsbury AI – brytyjskiej firmy specjalizującej się w przetwarzaniu języka naturalnego, który zajmuje się sztuczną inteligencją dołączy do pracowników Facebooka w Londynie. Firma chce wprowadzić technologię NLP do serwisu, aby lepiej rozumieć język naturalny i jego zastosowania, a co za tym idzie, moderować content udostępniany na platformie.

Walka z nieprawidłowymi treściami

Możemy spodziewać się, że głównym celem działań będzie walka z fake newsami. Na dalszym etapie może być to zaś wykorzystane do stworzenia sztucznej inteligencji zdolnej do głębszego zrozumienia obrazów, filmów czy tekstów, aby wyeliminować nadużycia, clickbait oraz nieprawdziwe informacje. 

Przejęcie firmy ma wzmocnić wysiłki i badania Facebooka nad przetwarzaniem języka naturalnego i pomóc w lepszym zrozumieniu jego niuansów i zastosowań. Zespół Bloomsbury posiada wiedzę w zakresie machine readingu i rozumienia niestrukturalnych dokumentów w języku naturalnym.

Warunki przejęcia

Wygląda więc na to, że technologia Bloomsburg AI była bardziej zaawansowana, więc zdecydowano się na jej przejęcie. Transakcja otrzymała także swoją nazwę – “acquihire”, od połączenie słów: aquisition oznaczających przejęcie oraz hire znaczącego zatrudniać. Jej warunki finansowe nie zostały ujawnione, jednak TechCrunch przewiduje, że zapłacono kwotę z przedziału 23-30 milionów dolarów. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail