X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli profilom publicznym na usuwanie obserwatorów?

Instagram testuje nową funkcję, która pozwoliłaby nam na usuwanie użytkowników z listy obserwujących profil, przy jednoczesnym zachowaniu konta jako publiczne.

Instagram pozwoli profilom publicznym na usuwanie obserwatorów?fot. bank zdjęć bigstockphoto.com

reklama


Posiadanie publicznego profilu na Instagrame było dotąd jednoznaczne z tym, że każdy może zobaczyć treści udostępniane na profilu, czy prowadzący go tego chce, czy też nie. Nawet po dokonaniu blokady użytkownika możliwe jest skorzystanie z trybu incognito w przeglądarce i zobaczenie zawartości profilu. Aby dać użytkownikom więcej kontroli nad listą obserwatorów kont rozpoczęto testy nowej funkcji ręcznego usuwania obserwatorów.

Usuwanie osób z listy obserwujących

W przypadku prywatnych kont na Instagramie zablokowanie dostępu do profilu danego użytkownika jest proste – możemy zablokować znajomych z przeszłości, z którymi nie chcemy mieć kontaktu, byłego partnera lub podejrzane profile i w ten sposób natychmiastowo ograniczyć im dostęp do publikowanych przez nas materiałów. W przypadku publicznych kont nie było to takie łatwe, dlatego też część użytkowników w ubiegłych miesiącach zyskała testową funkcję ręcznego usuwania osób z listy obserwatorów. 

źródło: theverge.com

źródło: theverge.com

Brak powiadomienia

Po wejściu w listę obserwatorów na profilu, przy użytkownikach niektórzy instagramerzy widzą ikonę z trzema kropkami – jej wybranie powoduje, że na ekranie widoczny jest komunikat z zapytaniem, czy na pewno chcemy usunąć daną osobę z grona naszych obserwatorów i informacja, że nie zostanie ona o tym powiadomiona.

Efekt w przypadku ręcznego usuwania obserwatorów oraz blokowania ich jest zasadniczo ten sam, jednakże pierwszy wariant pozwala uniknąć tej niezręcznej sytuacji, gdy ktoś zdaje sobie sprawę, że został zablokowany, a możliwe jest zachowanie przy tym profilu publicznego.

Wprowadzenie opcji “Remove Follower” miałoby dać posiadaczom kont publicznych nieco więcej władzy w kwestii tego, kto obserwuje ich profil, bez konieczności radykalnej zmiany profilu z publicznego na prywatny. Nie wiadomo jednak kiedy oficjalnie funkcja miałaby trafić do wszystkich użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail