X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

3 rozwiązania, jakie dla zwiększenia bezpieczeństwa kont wprowadza Instagram

Wyświetlanie informacji o koncie, większe możliwości weryfikacji oraz wsparcie aplikacji zewnętrznych do dwuetapowego uwierzytelniania - na czym polegają zmiany dla zwiększenia bezpieczeństwa, które obecnie wprowadzane są na Instagramie?

3 rozwiązania, jakie dla zwiększenia bezpieczeństwa kont wprowadza Instagramfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Instagram poinformował wczoraj o trzech krokach, jakie zdecydowano się podjąć dla popraw bezpieczeństwa w aplikacji. Z medium korzysta już ponad miliard użytkowników. Mike Krieger, współzałożyciel i Chief Technology Officer poinformował, że zabezpieczenie aplikacji przed osobami o złych intencjach jest priorytetem podobnie jak to, by powstrzymać tzw. złych aktorów. Jakie działania postanowiono podjąć w tym celu?

Więcej informacji o koncie

W nadchodzących tygodniach użytkownicy aplikacji będą mogli zobaczyć więcej informacji o kontach, które docierają do dużej grupy odbiorców i na tej podstawie ocenić autentyczność profilu. 

Aby wyświetlić więcej o profilu wystarczy przejść do profilu i w menu wybrać opcję “więcej o tym koncie”. Wówczas zobaczymy, kiedy prowadzący profil dołączył do Instagrama, w jaki kraju znajduje się konto, jakie profile mają podobnych obserwatorów, a także wszelkie zmiany nazwy użytkownika w ostatnim roku oraz reklamy, na których konto jest obecnie wyświetlane.

źródło: instagram-press.com

źródło: instagram-press.com

Jak tłumaczy Krieger, funkcja ta jest odpowiedzią na potrzeby społeczności, która deklarowała, że chce głębiej poznać i zrozumieć profile docierające do szerokiego grona odbiorców. Szczególnie, gdy w grę wchodzą konta dzielące się informacjami dotyczącymi bieżących wydarzeń, polityki czy spraw społecznych.

Możliwości weryfikacji

Niebieski znaczek wskazujący na konto zweryfikowane jest ważnym sposobem na sprawdzenie, czy konto, które obserwujemy jest autentyczne i oficjalne dla danego influencera, celebryty czy artysty. Poza udostępnianiem większej ilości informacji o profilu, użytkownicy posiadające duże profile na Instagramie będą mogli poprosić także o weryfikację konta za pomocą formularza. 

Aby zostać zweryfikowanym, konto musi być zgodne z warunkami korzystania z usługi Instagram i wytycznymi dla społeczności. Zespół przeanalizuje prośby o weryfikację, aby potwierdzić autentyczność, niepowtarzalność, kompletność i sprawdzalność każdego konta.

źródło: instagram-press.com

źródło: instagram-press.com

Co jednak ważne, samo złożenie wniosku o weryfikację nie gwarantuje, że nasza konto zostanie zweryfikowane. Po jego sprawdzeniu na karcie powiadomień otrzymamy powiadomienie potwierdzające lub odrzucające naszą prośbę. Na tym etapie istotne jest pamiętanie, że Instagram nigdy nie poprosi o dokonanie płatności za weryfikację lub o potwierdzenie weryfikacji.

Wsparcie aplikacji trzecich w uwierzytelnianiu

Trzecią i ostatnią z nowości jest możliwość korzystania z zewnętrznych aplikacji uwierzytelniających dla zalogowania się na Instagramie. Ostatnio pisaliśmy o masowych włamaniach do kont na Instagramie. Dwuskładnikowe logowanie pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa dostępu do konta, a od teraz wykorzystamy do tego aplikacje trzecie.

Aby użyć aplikacji innej firmy do zalogowania się na konto na Instagramie, musimy przejść do swojego profilu, dotknąć ikony menu, wybrać”Ustawienia” na dole, a następnie opcję “Uwierzytelnianie dwuetapowe“. Tam znajdziemy opcję “Aplikacja uwierzytelniania” jako preferowany formularz uwierzytelnienia.

źródło: instagram-press.com

źródło: instagram-press.com

Jeśli już mamy zainstalowaną aplikację uwierzytelniającą, automatycznie znajdziemy ją i wyślemy do niej kod logowania. Należy wówczas przejść do aplikacji, pobrać kod i wprowadzić go na Instagramie, a uwierzytelnianie dwuskładnikowe zostanie automatycznie włączone.

Jeśli jednak jeszcze jej nie mamy zostaniemy odesłani do App Store lub Google Play Store, aby pobrać wybraną aplikację uwierzytelniającą. Po zainstalowaniu, aby kontynuować konfigurację uwierzytelniania dwuskładnikowego, musimy wrócić na Instagram.

Kiedy dostępne będą nowe możliwości?

Wygląda na to, że obsługa zewnętrznych aplikacji uwierzytelniających oraz zwiększenie możliwości weryfikacji kont już się rozpoczęły i będą dostępne dla społeczności globalnej w nadchodzących tygodniach.

We wrześniu zaś prowadzący duże konta będą mogli przejrzeć informacje na temat swoich profili, a już wkrótce będą one dostępne dla wszystkich.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail