X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje oznaczanie użytkowników w wideo

Dobra wiadomość dla publikujących filmy na Instagramie. Trwają testy możliwości oznaczania użytkowników w materiałach wideo.

Instagram testuje oznaczanie użytkowników w wideofot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Instagram nie próżnuje w ostatnim czasie, o czym może świadczyć już liczba publikacji na temat medium, które pojawiły się w ostatnim czasie w mediach oraz w naszym serwisie. Pisaliśmy między innymi o potencjalnych planach wdrożenia aplikacji zakupowej i nowych efektach Super-Zoom. To jednak nie koniec – jak podaje TechCrunch, serwis testuje obecnie możliwość oznaczania profili w materiałach wideo. Ma na to celu zwiększenie dystrybucji filmów oraz zachęcenie do większego zaangażowania w aplikacji.

Tagowanie na Instagramie

Instagram oferuje tagowanie zdjęć od pięciu lat. Z czasem pozwolono także na oznaczanie produktów oraz profili w w Stories. Dotąd nie było jednakże takiej możliwości dla filmów, których możemy dostrzec coraz więcej.

Jak podaje amerykański serwis, który otrzymał potwierdzenie od Instagrama, opcja miałaby działać podobnie jak w przypadku zdjęć, lecz zamiast naciskać małą ikonę w lewym dolnym rogu, aby zobaczyć listę oznaczonych nazw, pojawi się przycisk, który przekieruje nas do nowej strony “Osoby w tym filmie”. Wybierzemy z niej osoby pojawiające się w filmie. W ten sposób możliwe byłoby dotarcie do osób, które faktycznie w owym wideo się pojawiają lub którym chcemy zwrócić uwagę na dany materiał.

źródło: socialmediatoday.com

źródło: socialmediatoday.com

Testy nowej funkcji

Oznaczanie użytkowników to skuteczny sposób na zainteresowanie ich treściami, ponieważ są oni o tym powiadamiani. Wedle medialnych doniesień tagowanie wideo nie pojawia się obecnie w internetowej wersji Instagrama, tylko na urządzeniach mobilnych. W testach uczestnicy obecnie niewielki procent użytkowników aplikacji. Nie wiadomo także, kiedy dokładnie możemy spodziewać się jej wdrożenia. 

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail