X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Messenger pozwoli Ci cofnąć wysyłaną wiadomość

Wygląda na to, że już wkrótce użytkownicy Messengera będą mogli cofnąć wysyłanie wiadomości. W ramach tego wysłana treść byłaby niewidoczna zarówno dla nas, jak i naszego rozmówcy.

Messenger pozwoli Ci cofnąć wysyłaną wiadomośćźródło: shutterstock.com

reklama


Wedle danych z maja tego roku, jakie zaprezentował NapoleonCat, z Messengera korzysta w Polsce ponad 11 milionów użytkowników powyżej 13 roku życia. Największą grupę stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-34 lat. Nieznaczną przewagę wśród odbiorców aplikacji stanowią kobiety – 53%. Komunikator ma więc w naszym kraju sporą rzeszę fanów.

Anulowanie wysłanej wiadomości

Kilka dni temu zauważono, że Messenger pracuje nad funkcją anulowania wysyłania wiadomości. Jane Manchung Wong, która wielokrotnie dzieliła się z użytkownikami newsami o nowych funkcjach w social media oraz tipami, udostępniła na Twitterze zrzut ekranu. Wynika z niego, że w komunikatorze w wersji na Androida widoczny był przycisk “Unsend Message”.

Aktualnie nie ma informacji na temat tego, czy rozpoczęto oficjalne testy tego rozwiązania, jednakże dzięki niemu wysłana wiadomość znikałaby zarówno z naszego widoku, jak i urządzenia odbiorcy. Możliwość ta byłaby więc przydatna dla osób, którym zdarza się napisać coś głupiego lub niewłaściwego i po chwili żałują tego, co skierowali do swojego rozmówcy.

Co ciekawe, w kwietniu tego roku ujawniono, że z serwisu usunięto potajemnie część wiadomości wysłanych przez jego twórcę – Marka Zuckerberga. Wzbudziło to spore oburzenie, gdyż funkcja ta nie jest dostępna dla szerszego grona użytkowników. Wówczas zapowiedziano, że w planach jest wprowadzenie funkcji “Unsend” dla wszystkich, jednakże nie zapowiedziano konkretnego terminu jej wdrożenia. Niewiadomą jest także, czy możliwość skorzystania z opcji byłaby ograniczona czasowo w stosunku do chwili wysłania wiadomości oraz czy po jej przeczytaniu przez rozmówcę również moglibyśmy ja usunąć. 

Usuwanie treści konwersacji

Obecnie korzystający z komunikatora mogą usuwać wiadomości z konwersacji, jednakże znikną one tylko w ich widoku, a rozmówca dalej ma do nich wgląd w swojej skrzynce odbiorczej. Różnica pomiędzy aktualnym i potencjalnym możliwościami jest więc znaczna.

Wyczekiwana nowość w Messengerze

Wygląda więc na to, że Messenger jest coraz bliżej tego, aby oficjalnie wypuścić na światło dzienne funkcję umożliwiającą cofnięcie wysłanie wiadomości. Doniesienia o niej pojawiały się już od pewnego czasu, a podobne rozwiązanie funkcjonuje na WhatsAppie, jednakże dotąd nie doczekaliśmy się jej premiery w komunikatorze Facebooka. Być może niebawem się to zmieni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail