X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram usuwa fałszywe polubienia, komentarze i followersów

Instagram intensyfikuje walkę z fałszywymi aktywnościami oraz nieautentycznymi obserwatorami. Pomoże w tym narzędzie oparte na uczeniu maszynowym, które zidentyfikuje i usunie takie działania.

Instagram usuwa fałszywe polubienia, komentarze i followersówfot. shutterstock.com

reklama


Instagram nie od dziś boryka się z problemem fałszywych kont, kupna obserwatorów oraz aktywności w aplikacji. Wydaje się także, że zjawisko to stało się jeszcze bardziej widoczne wraz ze wzrostem popularności influencer marketingu. Podczas poszukiwania partnera do współpracy marki biorą bowiem pod uwagę zasięgi i potencjalne zaangażowanie twórców internetowych. Pokusą dla użytkowników aplikacji może być więc “zadbanie” o to, aby wyniki te były jak najwyższe.

Jak deklarują twórcy aplikacji, ich obowiązkiem jest zapewnienie, aby doświadczenia użytkowania aplikacji nie zostały zakłócone przez nieautentyczne aktywności. Dlatego też ogłoszono, że od wczoraj rozpoczęto usuwanie fałszywych polubień, obserwatorów i komentarzy z kont korzystających z aplikacji trzecich w celu zwiększenia swojej popularności.

Usuwanie fałszywych aktywności

W tym celu stworzono narzędzia oparte na uczeniu maszynowym, które pomaga zidentyfikować konta korzystające z tego typu usług oraz usunąć nieautentyczną aktywność. Takie działania mają negatywny wpływ na społeczność, a aplikacje innych firm, które generują sztuczne polubienia, a następnie komentarze, naruszają wytyczne serwwisu, jak i warunki korzystania z Instagrama.

Podjęto więc szereg działań w celu ograniczenia niepożądanych zachowań. Konta, które zostaną zidentyfikowane za pomocą nowego narzędzia otrzymają komunikat informujący, że usunięto nieautentyczne polubienia i komentarze przekazane przez ich konto innym. Poproszone zostaną także o zabezpieczenie swojego konta poprzez zmianę hasła.

źródło: instagram-press.com

źródło: instagram-press.com

Udostępnianie nazwy użytkownika i hasła

Osoby korzystające z tego typu aplikacji udostępniają swoją nazwę użytkownika i hasło, a ich konta są czasem używane przez aplikacje trzecie do nieautentycznych polubień, komentarzy i komentarzy. Nie tylko wprowadza to nieodpowiednie zachowania w społeczności, ale i czyni te konta mniej bezpiecznymi.

Zdarza się także, że użytkownicy nieświadomie udostępniają swoje dane logowania za pomocą aplikacji innych firm. Jeśli takie osoby otrzymają komunikat, powinny po prostu zmienić hasło, aby anulować im dostęp do swojego konta.

Ochrona społeczności

Od początku istnienia Instagrama automatycznie wykryto i usunięto fałszywe konta, aby chronić społeczność. Ogłoszona aktualizacja to kolejny krok na drodze do utrzymania Instagrama w tętniącej życiem społeczności, w której ludzie łączą się i dzielą w autentyczny sposób. W najbliższych tygodniach pojawi się więcej informacji o dodatkowych środkach, które są podejmowane, by rozwiązać problem nieautentycznej aktywności na Instagramie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail