X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn ułatwi Ci ustalenie terminu oraz miejsca spotkania

LinkedIn zaprezentował dwie nowe funkcje, które pomogą w zaplanowaniu terminu spotkania oraz udostępnieniu lokalizacji.

LinkedIn ułatwi Ci ustalenie terminu oraz miejsca spotkaniaźródło: shutterstock.com

reklama


LinkedIn wie, że jednym z najlepszych sposobów na pielęgnowanie społeczności jest pozostawanie w kontakcie online oraz spotkania w świecie offline. Dlatego też, aby ułatwić oba rozwiązania, w serwisie pojawiły się dwie nowe funkcje

Sprawdzanie dostępności w kalendarzu

Wielu użytkowników podzieliło się z twórcami serwisu informacją, że często koordynuje spotkania z osobami, z którymi rozmawiamy w LinkedIn Messenger. Na przykład kontaktując się z rekruterem, aby porozmawiać o możliwości zatrudnienia lub planując rozmowę z klientem.

Taki sposób organizowania czasu nie zawsze jest jednak komfortowy, gdyż użytkownicy musieli dotąd przełączać się miedzy aplikacjami, aby sprawdzić kalendarz, skopiować i wkleić przedziały czasowe, a następnie skoordynować je z drugą osobą. LinkedIn zdecydował się więc usprawnić ten proces. Od teraz możemy wysłać swoją dostępność bezpośrednio w rozmowie, którą prowadzimy w aplikacji LinkedIn (dostępnej teraz dla wszystkich użytkowników systemu Android i iOS).

źródło: blog.linkedin.com

Po dotknięciu ikony z kalendarzem damy dostęp do kalendarza na urządzeniu mobilnym i wybierzemy wolne przedziały czasowe, które chcemy zaproponować rozmówcy.

Co ważne, możemy wysłać swoją dostępność tylko na urządzeniu mobilnym, jednak odbiorca wiadomości może wyświetlić ją na desktopie, w aplikacji mobilnej LinkedIn i w witrynie mobilnej.

Po wysłaniu wiadomości aplikacja mobilna LinkedIn nie będzie miała dostępu do naszego kalendarza aż do czasu ponownego wykorzystania tej funkcji. Odbiorcy wiadomości otrzymają tylko informację o wybranym okresie – nie zyskaja oni dostępu do całego kalendarza. Wydarzenia w nim nie zostaną również utworzone automatycznie.

Funkcja jest obecnie dostępna tylko na Android, lecz pojawi się także u użytkowników z systemem iOS. Wkrótce możliwe będzie także sprawdzenie, czy dana propozycja terminu odpowiada uczestnikowi rozmowy oraz wysłanie potwierdzenia.

Wysyłanie lokalizacji

Spotkania w świecie rzeczywistym to cenny sposób na zacieśnienie relacji i udzielanie fachowych rad. Aby ułatwić nam znalezienie miejsca spotkania – kawiarni lub innych lokalizacji, możemy teraz udostępnić jednorazowo swoją bieżącą lokalizację w ramach rozmowy. Będzie to szczególnie przydatne podczas podróży służbowych w nowym mieście lub, gdy zechcemy zorganizować spotkania w czasie rzeczywistym podczas różnego typu większych wydarzeń czy konferencji.

źródło: blog.linkedin.com

Aby wysłać naszemu rozmówcy swoją lokalizację wystarczy wybrać ikonę pinezki w polu tworzenia wiadomości, wyszukać miejsce spotkania i wybrać opcję “Wyślij”.

Wysyłanie lokalizacji jest dostępne tylko na urządzeniu mobilnym, ale odbiorca może wyświetlić go na zarówno na dektopie, jak i mobilnej wersji LinkedIn. Czynność ta jest możliwa tylko w stosunku do kontaktów 1. stopnia. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail