reklama
Użytkownicy mediów społecznościowych z pewnością nie raz natknęli się na różnego typu challenge. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o #cheesechallenge, czyli dość nietypowym wyzwaniu, które polega na… rzucaniu serem w małe dzieci. Budzi ono skrajne emocje – jednych bawi, u innych budzi niesmak.
Podobnych odczuć nie powinno jednak dostarczać kolejne wyzwanie, o którym robi się coraz głośniej. Na czym polega #trashtag?
Idea wyzwania #trashtag
W ramach wyzwania użytkownicy social media publikują dwa zdjęcia. Jedno przedstawia zaśmiecony teren, a drugi to samo miejsce, które zostało przez nich wysprzątane.
Zadbanie o teren w swoim otoczeniu i przedstawienie zdjęcia “przed” i “po” to więc główne założenie tej inicjatywy. Ma ona zmotywować użytkowników z całego świata do spaceru i podjęcia działań w celu ochrony środowiska i krajobrazu, który niestety coraz częściej nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli.
Jak podaje abc.net, wyzwanie upowszechniło się dzięki serwisowi Reddit. Użytkownicy rozpoczęli dyskusję na temat tego typu inicjatyw, w ramach których mieszkańcy różnych miejsc pozbywali się ogromnych ilości śmieci i pakowali je w worki. Użytkownicy postanowili więc uczynić z akcji taką formę. Popularność wyzwania wciąż rośnie. Tego typu facebookowy post Byrona Romana z 5 marca został udostępniony już blisko 330 tysięcy razy.
40 Norwegian Folk High School students from Alta spent one-week picking trash at a local beach, gathering a total of 12,400kg! We can’t help but love the fact this is catching on globally! #trashtag #trashtagchallenge #norway pic.twitter.com/hezXhGvHaQ
— trashtagchallenge (@trashtag2019) 11 marca 2019
Along the Potomac River south of Washington, DC #trashtag pic.twitter.com/n2uPL52LZG
— Robbie McNeil (@RMcNeil2105) 10 marca 2019
Social media dodatkowym motywatorem
#Trashtag nie jest nowym znacznikiem, jednak to teraz zyskuje on szczególnie na popularności. Sama akcja to z pewnością jedno z bardziej przydatnych wyzwań, które być może zachcą nas do zadbania o środowisko i podzielenia się tą inicjatywą z innymi.
Bywa, że nawet każdego dnia mijamy w pobliżu nas miejsca, które są zaśmiecone, jednak nie zawsze czujemy się odpowiedzialni, aby o nie zadbać. Wyzwanie #trashtag ma to zmienić, a publikowanie efektów w social media to z pewnością dodatkowy motywator. Chęć bycia częścią takiej inicjatywy oraz udokumentowania tego w mediach społecznościowych z pewnością zmotywuje do działania wiele osób.
- zebza