X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#Trashtag, czyli challenge który opanował social media. O co w nim chodzi?

W social media coraz popularniejsze staje się nowe wyzwanie. Co robią użytkownicy w ramach #trashtag?

#Trashtag, czyli challenge który opanował social media. O co w nim chodzi?źródło: shutterstock.com

reklama


Użytkownicy mediów społecznościowych z pewnością nie raz natknęli się na różnego typu challenge. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o #cheesechallenge, czyli dość nietypowym wyzwaniu, które polega na… rzucaniu serem w małe dzieci. Budzi ono skrajne emocje – jednych bawi, u innych budzi niesmak.

Podobnych odczuć nie powinno jednak dostarczać kolejne wyzwanie, o którym robi się coraz głośniej. Na czym polega #trashtag?

Idea wyzwania #trashtag

W ramach wyzwania użytkownicy social media publikują dwa zdjęcia. Jedno przedstawia zaśmiecony teren, a drugi to samo miejsce, które zostało przez nich wysprzątane.

Zadbanie o teren w swoim otoczeniu i przedstawienie zdjęcia “przed” i “po” to więc główne założenie tej inicjatywy. Ma ona zmotywować użytkowników z całego świata do spaceru i podjęcia działań w celu ochrony środowiska i krajobrazu, który niestety coraz częściej nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli.

Jak podaje abc.net, wyzwanie upowszechniło się dzięki serwisowi Reddit. Użytkownicy rozpoczęli dyskusję na temat tego typu inicjatyw, w ramach których mieszkańcy różnych miejsc pozbywali się ogromnych ilości śmieci i pakowali je w worki. Użytkownicy postanowili więc uczynić z akcji taką formę. Popularność wyzwania wciąż rośnie. Tego typu facebookowy post Byrona Romana z 5 marca został udostępniony już blisko 330 tysięcy razy. 

źródło: facebook.com/byron.roman1

źródło: instagram.com/stellamistral

Social media dodatkowym motywatorem

#Trashtag nie jest nowym znacznikiem, jednak to teraz zyskuje on szczególnie na popularności. Sama akcja to z pewnością jedno z bardziej przydatnych wyzwań, które być może zachcą nas do zadbania o środowisko i podzielenia się tą inicjatywą z innymi.

Bywa, że nawet każdego dnia mijamy w pobliżu nas miejsca, które są zaśmiecone, jednak nie zawsze czujemy się odpowiedzialni, aby o nie zadbać. Wyzwanie #trashtag ma to zmienić, a publikowanie efektów w social media to z pewnością dodatkowy motywator. Chęć bycia częścią takiej inicjatywy oraz udokumentowania tego w mediach społecznościowych z pewnością zmotywuje do działania wiele osób.

  • Świetna inicjatywa, oby więcej takich akcji :D!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail