X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Możesz już udostępniać dokumenty i prezentacje na LinkedInie

LinkedIn wprowadza nową opcję i umożliwia użytkownikom serwisu bezpośrednie udostępnianie plików oraz prezentacji. Jak skorzystać z tej funkcji?

Możesz już udostępniać dokumenty i prezentacje na LinkedInieźródło: shutterstock.com

LinkedIn poinformował, że od teraz użytkownicy mogą już udostępniać w serwisie dokumenty i prezentacje. Załadują oni pliki w takich formatach jak PDF czy pochodzące z programu PowerPoint. Możemy zrobić to bezpośrednio do Aktualności, grupy lub na stronę LinkedIn. Użytkownicy mogą je zaś komentować i prowadzić na ich temat dyskusje.

Jak wyjaśniają na blogu przedstawiciele LinkedIn, dokumenty i prezentacje są skutecznym sposobem na dzielenie się wiedzą ze społecznością. Mogą one również zachęcać do rozmów na interesujące nas tematy.

Jak udostępnić dokument?

Aby udostępnić plik z tekstem lub z prezentacją należy:

1) Wybrać znajdującą się po prawej stronie ikonę dokumentu.

źródło: zrzut ekranu z LinkedIn

2) Wybrać z komputera plik, który chcemy udostępnić. Jak wspominaliśmy, dostępne formaty do m.in. pdf, docx czy pptx.

3) Stworzyć krótki opis tego, co publikujemy, aby wyjaśnić użytkownikom, jakiego dotyczy to tematu. Aby odnalezienie multimediów było łatwiejsze, możemy skorzystać z hashtagów oraz wspomnieć za pomocą @ osoby, które mogłoby to zainteresować lub których to dotyczy.

4) Wybrać przycisk “Opublikuj” i podzielić się treściami, które uważasz za wartościowe dla użytkowników LinkedIn.

Dostępność funkcji

Nowość ta z pewnością ucieszy korzystający z serwisu, którzy opublikują już, bezpośrednio, prezentacje z konferencji, oficjalne dokumenty czy case studies swoim firm. Niezależnie od tego, czy udostępnimy nasze slajdy z wydarzeń, na których występowaliśmy, czy artykuł lub inne materiały tekstowe, rozmowy na ten temat mogą pomóc aktualizować wiedzę i docierać z jej tajnikami do innych użytkowników.

Możliwość publikowania dokumentów i prezentacji na LinkedIn jest dostępna na całym świecie dla wszystkich członków LinkedIn i stron na desktopie. Wkrótce pojawi się w naszej aplikacji mobilnej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail