X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje nowy wygląd swoich Stories

Facebook rozważa nowy layout dla swoich Stories. Trwają testy odświeżonego rozwiązania. Jak mógłby wyglądać ekran dodawania relacji w serwisie?

Facebook testuje nowy wygląd swoich Storiesźródło: shutterstock.com

Jak zauważyła Jane Machun Wong, Facebook pracuje nad nowym wyglądem Stories. Odświężony widok relacji miałby ułatwić korzystanie z tej funkcji i zachęcić do codziennego użytkowania jej na jeszcze szerszą skalę.

Nowe możliwości Stories

Z Facebook Stories, wedle danych ze stycznia 2019 roku, korzysta 500 milionów użytkowników dziennie. Z kolei na początku maja do aplikacji trafiła funkcja Birthday Stories. W pasku z relacjami zobaczymy bowiem informacje o obchodzonych w danym dniu urodzinach, a wybierając ikonę ze zdjęciem, możemy wysłać mu multimedialną kartkę.

Teraz twórcy aplikacji testują nowy wygląd dodawania relacji. W ramach nowego układu widoku Stories, użytkownicy mieliby możliwość dodania tekstu, naklejek, efektów lub rysowania dotykając w dolnej części ekranu.

Co więcej, po wybraniu opcji “Studio Effects” , które pozwala na dodanie muzyki, oznaczenie znajomych, lokalizacji, przeprowadzenie ankiet, dodanie emocji oraz GIF-ów.

Łatwiejsze użytkowanie

Testowany wygląd daje wiele dodatkowych opcji modyfikowania naszych relacji bezpośrednio z głównego widoku, przez co może być łatwiejszy w użytkowaniu. Nie wiemy jeszcze jednak, kiedy i czy na pewno zostanie wdrożony.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail