X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook w 2020 roku wyprowadzi własną kryptowalutę

Wygląda na to, że wprowadzenie kryptowaluty przez Facebooka jest coraz bliżej. Firma ma być na zaawansowanym etapie ustaleń i planować wdrożenie rozwiązania w 2020 roku.

Facebook w 2020 roku wyprowadzi własną kryptowalutęźródło: shutterstock.com

reklama


Jak dowiedziało się BBC, Facebook potwierdził prace nad wprowadzeniem własnej kryptowaluty – GlobalChaina. Portal informuje, że szef Facebooka, Mark Zuckerberg, spotkał się z gubernatorem Banku Anglii, Markiem Carneyem, aby omówić możliwości i ryzyka związane z uruchomieniem kryptowaluty.

Facebookowa kryptowaluta

Doniesienia na ten temat pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz światowy gigant ma być już na etapie finalizacji planów uruchomienia własnej waluty cyfrowej, która zapewni niedrogie i bezpieczne dokonywanie płatności.

W pierwszych kwartale 2020 roku system cyfrowych płatności ma być dostępny w kilkunastu krajach. Wedle informacji zdobytych przez brytyjski serwis, Facebook chce rozpocząć testowanie swojej kryptowaluty, która do końca tego roku została określona wewnętrznie jako GlobalCoin. 

Plany wdrożenia w 2020 roku

Dokładniejsze plany mają zostać przedstawione latem, lecz już teraz mówi się o tym, że firma szuka poród w kwestiach operacyjnych i regulacyjnych od urzędników w Departamencie Skarbu USA. Prowadzi również rozmowy z firmami zajmującymi się przekazami pieniężnymi, w tym Western Union, chcąc znaleźć tańszy i szybszy sposobów wysyłania oraz otrzymywania pieniędzy przez osoby bez konta bankowego.

Bezpieczeństwo danych

Istnieją jednak pewne obawy – Facebook stał się w ostatnich latach pod ostrzałem w związku z obsługą danych osobowych użytkowników. Mogą pojawić się bowiem pewne podstawy do zakwestionowania sposobu działania i zabezpieczenia kryptowalut. Najbliższa przyszłość pokaże, czy rzeczywiście plany Marka Zuckerberga z powodzeniem zostaną zrealizowane.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail