X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

IGTV ze wsparciem dla poziomego wideo

Ważna nowość w IGTV. Instagram poinformował o wsparciu dla takiego poziomego format wideo.

IGTV ze wsparciem dla poziomego wideoźródło: shutterstock.com

reklama


Instagramowa telewizja, wprowadzona blisko rok temu, jakiś czas temu wprowadziła istotną zmianę. Jest nią możliwość publikowania podglądów IGTV na profilach twórców na Instagramie, co zwiększyło oglądalność udostępnianych tam materiałów. Sprawdzono bowiem, że od lutego, gdy funkcja ta została uruchomiona, użytkownicy spędzali więcej czasu na IGTV. Zaowocowało to także napływem nowych, oryginalnych treści od twórców.

Format produkcji

Opinie twórców wskazały, że korzystający z IGTV chcą udostępniać nie tylko filmy pionowe, ale i poziome, krajobrazowe oraz odtwarzać je w sposób bardziej naturalny. Dotąd pojawiały się one w aplikacji, jednak nie były dostosowane.

Teraz poinformowano o kolejnej, związanej z tym nowości, który także może być kamieniem milowym dla aplikacji. IGTV będzie wspierał także poziome produkcje. 

IGTV również w poziomie

Przedstawiciele Instagrama deklarują, że ich wizją jest uczynienie z IGTV miejsca dla treści, bez względu na to, jak zostanie uchwycona.

Zdają sobie oni sprawę, że pod wieloma względami otwarcie IGTV na coś więcej niż tylko pionowe filmy to posunięcie podobne do tego z 2015 roku, gdy Instagram pozwolił na publikowanie nie tylko kwadratowych zdjęć. Umożliwiło to wówczas rozwój kreatywności i zaangażowania – i być może powtórzy się to także w przypadku IGTV.

źródło: instagram-press.com

Z czym to się wiąże?

Dla widzów oznacza to, że IGTV będzie miejscem, w którym można oglądać jeszcze więcej treści od ulubionych twórców, bezpośrednio z telefonu. Dla twórców oznacza to większą swobodę wyrażania siebie. Pionowe filmy działają bowiem świetnie dla tych użytkowników, którzy chcą być blisko. Będzie ona również niezwykle przydatna w przypadku materiałów takich jak taniec i sport, które wykonywane są w ruchu i często zawierają garstkę ludzi w kadrze.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail