X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak było na Forum Marketingu Zintegrowanego?

Za nami konferencja Forum Marketingu Zintegrowanego. Jakie tematy poruszona podczas wydarzenia?

Jak było na Forum Marketingu Zintegrowanego?źródło: facebook.com/Polskie.Stowarzyszenie.Marketingu.SMB

reklama


“Marketerze, czy nadal jesteś w grze?” – pod takim hasłem toczyła się 11. edycja Forum Marketingu Zintegrowanego w Warszawie. Dwudniowa konferencja dla osób związanych z marketingiem, strategią i reklamą, zorganizowana była przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB.

Tematyka wydarzenia

Podobnie jak w ubiegłym roku poruszone zostały przez prelegentów tematy związane z przyszłością marketingu w aspekcie marki i ekologii. O szczegóły zapytaliśmy naszych prelegentów w specjalnie na tę okazję przygotowanym studiu filmowym. Specjalistów o losy i przyszłość działań marketingowo-reklamowych wypytywał Grzegorz Bonder, Wiceprezes SMB, General Manager agencji UNIQUE ONE.

Najważniejszym wątkiem przewijającym się przez całą konferencję były działania związane innowacyjnością oraz ze społeczną odpowiedzialnością w biznesie ze szczególnym uwzględnieniem ekologii.

Efekty tych rozmów, wizje, jakie działania powinni podjąć marketerzy, by nadążyć za zmianami i „być w grze” oraz co musimy wszyscy zrobić, by chronić nasz świat i pogodzić biznes z ekologią, przedstawimy wkrótce na stronie Stowarzyszenia SMB.

Magdalena Brzeska, Prezes Stowarzyszenia SMB, podkreśla, że konferencja wpisuje się w misję Stowarzyszenia, którą jest konsekwentne promowanie dobrych praktyk marketingu bezpośredniego – Pracujemy w ramach rad merytorycznych poświęconych najważniejszym zagadnieniom rynku. Rady Programowe realizują konkurs marketingowy Golden Arrow i Forum Marketingu Zintegrowanego, Rada ds. RODO, opracowuje w porozumieniu z regulatorami Kodeks Dobrych Praktyk w Obszarze Ochrony Danych Osobowych, a Rada ds. Rynku Contact Center poszukuje rozwiązań odpowiadających na najważniejsze wyzwania rynku CC i realizuje konkursy i szkolenia dla branży.  Rozwijamy również działalność Rady ds. Direct Mail i w ciągu najbliższych kilku tygodni ukaże się na rynku specjalny raport w wersji papierowej poświęcony tej branży – podkreśla Magdalena Brzeska i dodaje: – Istotnym zwieńczeniem naszych doświadczeń jest organizowane przez nas Forum FMZ, które przekrojowo przedstawia najważniejsze zagadnienia marketingu zintegrowanego. W przyszłym roku planujemy je rozszerzyć o case study projektów marketingowych uwzględniających najlepsze praktyki budowania customer experience, w oparciu o doświadczenia branży contact center.

źródło: facebook.com/Polskie.Stowarzyszenie.Marketingu.SMB

Przebieg wydarzenia

Pierwszego dnia forum uczestnicy Forum FMZ poznali kulisy oraz wyniki najciekawszych kampanii marketingu zintegrowanego z ostatnich miesięcy, zarówno z segmentu B2C, jak i B2B. Marketerzy oraz najlepsze agencje marketingu zintegrowanego pokazały najciekawsze i najbardziej inspirujące kampanie marketingu zintegrowanego, które w ostatnim czasie intrygowały i skutecznie działały.

Uczestnicy zapoznali się z wynikami m.in. kampanii IKEA, serwisu OLX, PepsiCo, Nescafe oraz marki kultowych klapek KUBOTA. Mogli także przyjrzeć się ciekawym przedsięwzięciom, np. projektowi „Amica na szlaku smaku”, który opisywał jak wzmocnić zaangażowanie uczestników programu partnerskiego lub wynikami akcji społecznej na rzecz niewidomej Mistrzyni Olimpijskiej – Joanny Mazur.

Drugi dzień forum to inspiracje i spotkania z ekspertami. Wśród nich znalazła się poruszająca prelekcja Anny Jakubowski, dyrektor Generalnej Avon Cosmetics Polska, która skupiła się na motywacji, chęci zmiany i wiary we własne siły, a tym samy sukces.

Bardzo istotnym elementem drugiego dnia forum stała się dyskusja pod hasłem: Ekologia must be – really? Czy eko to trend warty uwagi? Panel dyskusyjny prowadził Mikołaj Janicki z firmy Pro Duct by Business Friend, Członek Zarządu SMB i Arbiter Komisji Etyki Reklamy. W dyskusji wzięli udział: Agnieszka Krzesińska-Jagiełło z Nielsen Polska, Katarzyna Karpińska z EcoVadis & Cybervadis, Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu oraz Krzysztof Jodłowski z Kantar Polska.

Jak podkreśla prowadząca forum Weronika Szwarc-Bronikowska (Wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju, partner Media People, członkini Rady Programowej SMB), przyszłość to innowacja, budowanie relacji z marką i działania proekologiczne. – Trendy to również wykorzystanie w działaniach sztucznej inteligencji (AI), technologii virtual reality czy botów – podkreśla Weronika Szwarc- Bronikowska i dodaje: – W dzisiejszych czasach marki i marketerzy mierzą się również  z tzw. zjawiskiem Click Fraud, czyi nieuczciwych albo fałszywych kliknięć w link sponsorowany (lub inną formę reklamy), którego celem jest wygenerowanie wyższych kosztów konkurencyjnym reklamodawcom. Wyzwań jest sporo, dlatego wierzymy, że forum dostarczyło sporej dawki wiedzy wszystkim uczestnikom.

źródło: facebook.com/Polskie.Stowarzyszenie.Marketingu.SMB

Forum Marketingu Zintegrowanego

Forum FMZ to wydarzenie od 11 lat jest organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB, które działa w obszarze marketingu bezpośredniego oraz zintegrowanego. Misją Stowarzyszenia jest edukacja rynku, dlatego Rada Programowa zawsze dba o wysoki poziom merytoryczny konferencji. W skład Rady Programowej wchodzili w tym roku: Weronika Szwarc-Bronikowska (Media People), Paweł Antkowiak (Albedo Marketing), Magdalena Czaja (COACH), Marcin Drzewiecki (Iron Mountain Polska), Renata Goss-Nowak (Poczta-Polska), Mikołaj Janicki (Pro Duct by Business Friends), Katarzyna Rączka (Danfoss Poland), Katarzyna Pawlikowska (Garden of Words), Agnieszka Stelmaszczyk (Feno), dr hab. Jacek Wasilewski (Narrative Impact), Patrycja Zielińska (Pracownia Gier Szkoleniowych).

SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail