X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest Shop – co to takiego?

W jaki sposób Pinterest Shop może pomóc małym firmom?

Pinterest Shop – co to takiego?źródło: newsroom.pinterest.com

reklama


Święta już coraz bliżej! A to całkiem dobra pożywka dla dużych firm, które często napędzają konsumpcjonizm małymi, jednorazowymi rzeczami. Najwidoczniej Pinterest nie wyraża na to zgody, gdyż właśnie otworzył się na małe przedsiębiorstwa. W jaki sposób?

 Poznaj Pinterest Shop

Nie chcesz wspierać wielkich koncernów przed świętami, ale jednak wypadałoby zrobić jakiś mały prezent bliskim? Pinterest znalazł na to dobre rozwiązanie. Serwis uruchomił Pinterest Shop, miejsce w którym możesz odkrywać małe firmy i dzięki temu nabyć unikatowe, pojedyncze sztuki produktów. Pinterest Shop, jak czytamy na stronie serwisu, opracowywał te katalogi ręcznie, aby użytkownik dotarł do tych najbardziej wyjątkowych egzemplarzy. Spis wybranych sklepów znajduje się również na stronie Pinteresta, m.in.:

źródło: newsroom.pinterest.com

Czy to rzeczywiście może pomóc małym firmom?

I tak, i nie. Przesiąknięci konsumpcjonizmem ludzie na pewno zdecydują się na wybór większych koncernów oferujących wiele, podobnych do siebie produktów. Z drugiej strony, konsumenci są coraz bardziej świadomi i przede wszystkim stawiają na jakość i niepowtarzalność kupowanych produktów i usług. Jeżeli właśnie osoba z tej drugiej grupy trafi na Pinterest Shop, zyska dostęp do oryginalnych, niepowtarzalnych zasobów. Tym samym, zasilą się również konta małych przedsiębiorstw. No cóż, krok ten może wydawać się mały, ale gdy Pinterest postanowi rozwinąć tę inicjatywę, na pewno chociaż w małym stopniu pozytywnie wpłynie na te firmy, które być może nie mają tak dużej siły przebicia, jak ich więksi konkurenci.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail