X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter chce usunąć nieaktywne konta w serwisie

Serwis podejmuje działania w stosunku do kont, które od dłuższego czasu nie były aktywne.

Twitter chce usunąć nieaktywne konta w serwisieźródło: shutterstock.com

reklama


Twitter chce pozbyć się kont, które nie były aktywne przez dłuższy czas. Jeżeli użytkownicy nie zalogują się na swoje konta do 11 grudnia, zgodnie z zapowiedzią serwisu – zostaną one trwale usunięte.

Jak oddzielić ziarna od plew?

Odpowiedź brzmi – zrobić przesiew. I właśnie taką decyzję podjął Twitter, który zdecydował się pousuwać te konta, które nie były zalogowane w serwisie przez 6 miesięcy.

fot. itunes.apple.com

Według Twittera, takie konta po prostu niepotrzebnie “zaśmiecają” przestrzeń serwisu. Ponadto, jak czytamy w serwisie theverge.com, pozwoli to również na zwolnienie domen uprzednio zajętych przez innych użytkowników. Cały proces, zostanie również przeniesiony na zwykłych użytkowników.

Aby tego uniknąć, należy do dnia 11 grudnia 2019 roku ponownie zalogować się na Twittera i zaakceptować nowe, zmienione zasady regulaminu oraz warunki korzystania z serwisu społecznościowego. Na ten moment nie jest jednak wiadomo, jak dużo czasu potrzebuje serwis, aby usunąć wszystkie nieaktywne konta.

A co z kontami zmarłych?

Tego pytania na pewno nie zadali sobie twórcy Twittera. Oznacza to, że myśląc o likwidacji nieaktywnych kont, nie wzięli również pod uwagę, że wśród nich znajdują się też te, których właściciel zmarł. Zatem odpowiadając na pytanie co stanie się z kontami zmarłych? wskazali, że właśnie podejmują rozmowy na ten temat, aby wspólnie dojść do porozumienia w jaki sposób je upamiętnić.

Wszystko więc wygląda na to, że do 11 grudnia poznamy więcej szczegółów na ten temat. Być może Twitter zmieni swoją decyzję lub datę, kiedy miałoby nastąpić usunięcie nieaktywnych kont do dnia, gdy znajdzie rozwiązanie na upamiętnienie kont zmarłych. Bo przecież nie same wolne domeny się liczą, prawda?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail