X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Oto najbardziej wpływowi blogerzy 2019 roku

Kto znalazł się w rankingu najbardziej wpływowych twórców blogosfery 2019 roku, stworzonym przez Jasona Hunta?

Oto najbardziej wpływowi blogerzy 2019 rokuźródło: unsplash.com

reklama


Już po raz dwunasty Jason Hunt opublikował zestawienie najbardziej wpływowych twórców internetowych. Ranking składa się ze złotej, srebrnej i brązowej dziesiątku najbardziej wpływowych influencerów Polski, galerii sław oraz galerii wschodzących gwiazd blogosfery. Kto w tym roku znalazł się w poszczególnych kategoriach zestawienia?

Złota dziesiątka

Tylko trzy osoby obecne w 2018 roku w zestawieniu utrzymały się w nim i pojawiły się ponownie. Są to Ania Makowska (Doktor Ania), Nicole Sochacki-Wójcicki (Mama Ginekolog) oraz Eliza Wydrych (Fashionelka). Do złotej dziesiątki ze srebrnej awansowała Anna Skura (WhatAnnaWears). Swój debiut zaliczyła z kolei Magdalena Komsta (Wymagające), która zwyciężyła na konkursie Gala Twórców organizowanego przez Influencer Live Poznań i Onet. Wśród najlepszych pojawili się także Malwina Bakalarz-Trzcińska (Bakusiowo), Joanna Banaszewska (Jbanaszewska), Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk (Busem Przez Świat), Kamil Nowak (Blog Ojciec) oraz Anna i Marcin Nowak (Gdzie Wyjechać).

Tegoroczna złota dziesiątka to więc blogerzy zajmujący się tematyką parentingową, modową, podróżniczą oraz content i influencer marketingową.

źródło: jasonhunt.pl

Srebrna dziesiątka

W srebrnej dziesiątce także możemy znaleźć twórców, którzy pojawili się w niej w roku ubiegłym. Janina Bąk (Janina Daily), Ola Gościniak oraz Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel) po raz kolejny zostali uznani za tak wpływowych twórców. Z brązowej dziesiątki awansowała Ania Dydzik (Nieperfekcyjna Mama) i Ewa Chojnowska-Lesiak (Szpilki W Plecaku), a ze złotej dziesiątku przeniósł się Jakub Roskosz.

Nowe twarze, które pojawiły się w corocznym rankingu Marcin Korczyk (Pan Tabletka), Piotr i Ilona Kosteccy (Mum And The City), Magda Grzebyk (Krytyka Kulinarna), a także Karol Werner (Kołem Się Toczy).

źródło: jasonhunt.pl

Brązowa dziesiątka

W brązowej dziesiątce także zdołali utrzymać się ci sami twórcy, których wyróżniono rok temu. Marta Hennig (Codziennie Fit), Agata Grzesik (Miniaturowa), Monika Kamińska (Black Dresses) i Agnieszka Trolese (Taste And Travel).

Co ciekawe, jak wyjaśnia Jason Hunt, dotąd do rankingu mogły dostać się wyłącznie osoby piszące bloga. Teraz wymagane jest tylko jego posiadanie. Co więcej, w niedalekiej przyszłości to kryterium, ze względu na dostosowanie do zmieniających się czasów i popularności social media, może zniknąć.

Do brązowej dziesiątki powróciła Ania Kęska (Aniamaluje.pl), natomiast swój debiut zaliczyła Aleksandra Foryś (Wild Rocks). Wielu twórców awansowało z ubiegłorocznej kategorii wschodzących gwiazd – udało się to Pawłowi i Kamili Florczak (Ready For Boarding), Patrycji Jaskot (Travel Lover), Ani i Arturowi Kozińskim (Czas Na Wywczas) oraz Kasi Mıstaçoğlu (worQshop).

źródło: jasonhunt.pl

Galeria sław

Jason Hunt zdecydował się także wyróżnić osoby, który na przestrzeni lat, a nie tylko w roku 2019, miały ogromny wpływ na rozwój blogosfery oraz mediów społecznościowych w Polsce. I tak, w galerii sław znalazł się Maciej Budzich (mediafun), Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu), Michał Kędziora (Mr. Vintage), Julia Kuczyńska (Maffashion), Jessica Mercedes (Jemerced), Grzegorz Marczak z antyweb.pl, Przemysław Pająk ze spidersweb.pl, a także Michał Szafrański (Jak Oszczędzać Pieniądze) oraz Andrzej Tucholski.

Wyjątkowości galerii sław ma dodać fakt, że osoba, która dołączy do niej, pozostanie w niej na zawsze. Jason Hunt wybrał pierwsze dziewięć osób i ma nadzieję, że kolejne nazwiska będą co roku wybierali inni blogerzy, a udział “króla blogerów” będzie mniejszy.

źródło: jasonhunt.pl

Galeria wschodzących gwiazd blogosfery

Jedną z najciekawszych części rankingu Jasona Hunta jest galeria wschodzących gwiazd blogosfery. Spośród tysięcy influencerów wybrano i zaprezentowano w niej 43 twórców internetowych. Wielu twórców, którzy aktualnie znajdują się w brązowej, srebrnej i złotej dziesiątce kilka lat temu pojawili się właśnie w owej galerii.

Ten element zestawienia może być doskonałą inspiracją do zaobserwowania nowych twórców i przyglądania temu, w jaki sposób się rozwijają oraz wspinają na szczyt.

Do tegorocznej galerii wschodzących gwiazd blogosfery dołączyli: Karolina Maras – karolinamaras.com, Anna Kozubska-Leonarcik – travelstory.pl, Natalia Dołżycka lifegeek.pl, Barbara Słok – smartnest.pl, Rafał Walaszek – bogatyzwyboru.pl, Julian Sobiech – jakdozycsetki.pl, Basia Smoter – basiasmoter.pl, Monika Zakrzewska – loveinhome.pl, Joanna Nowak – somosdos.pl, Wiktoria Korzeniewska – slavicbook.pl, Karolina Rybarczyk – mamacarla.pl, Róża Hajkuś – lekarzdladzieci.pl, Magdalena Staszewska – thetravellingonion.pl, Justyna Skowera – elare.pl.

źródło: jasonhunt.pl

źródło: jasonhunt.pl

źródło: jasonhunt.pl

źródło: jasonhunt.pl

Partnerami, którzy pomogli zebrać dane do rankingu byli Brand24, Sotrenderem oraz Press-Service Monitorowanie Mediów oraz Zenbox.pl. Ranking jest projektem niekomercyjnym.

Zobacz także: Najbardziej wpływowi blogerzy 2018 roku

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail