X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok również dołącza do grona aplikacji z ciemnym trybem

Na kogo włączenie ciemnego trybu w aplikacji może mieć pozytywny wpływ?

TikTok również dołącza do grona aplikacji z ciemnym trybemźródło: shutterstock.com

reklama


Stało się! Do licznych aplikacji, które postanowiły wprowadzić ciemny tryb w aplikacji, dołączył jeszcze TikTok. Każdy użytkownik popularnej, chińskiej aplikacji, może już z niego swobodnie korzystać. Jak włączyć ten tryb?

Popularna zmiana

Zmiana ta jest na tyle popularna, że zawojowała niemalże wszystkimi, większymi aplikacjami. Teraz, do tego grona dołączył również TikTok. Poinformował o niej na Twitterze Matt Navarra, który umieścił taki oto tweet:

Ma ona pomóc użytkownikom lepiej widzieć ekran w słońcu i utrzymywać naszą baterię w dłuższej żywotności. A przy okazji, motyw ten jest ostatnio również bardzo popularny wśród użytkowników, np. Instagrama, czy WhatsApp’a.  Tryb możemy włączyć ręcznie lub ustawić, aby włączał się automatycznie.

Po co komu ciemny tryb?

Wbrew pozorom, taką decyzję ze strony różnych aplikacji możemy potraktować jako próbę zadbania o nasze zdrowie. Zmiana trybu z jasnego na ciemny sprawia, że jesteśmy mniej narażeni na działanie światła niebieskiego. Co za tym idzie, nie uszkadzamy przy tym aż tak bardzo wzroku, nie jesteśmy narażeni na ból głowy oraz trudności w zasypianiu. Oczywiście wszystko musimy robić w nadmiarze i mimo wszystko postarać się ograniczyć użytkowanie naszego smartfona.

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail