X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Prezydent Andrzej Duda dołącza do społeczności TikToka

Co znajdziemy na profilu prezydenta na TikToku?

Prezydent Andrzej Duda dołącza do społeczności TikTokaźródło: tiktok.com/@andrzejdudanatiktoku

reklama


Według raportu Hootsuite ze stycznia tego roku, TikTok ma już 800 milionów użytkowników. Aplikacja podbiła serca ludzi młodych, a forma komunikacji za pomocą wideo i tiktokowe challenge szczególnie przypadły do gustu pokoleniu Zet.

Być może z tego właśnie powodu do grona użytkowników aplikacji dołączył prezydent Andrzej Duda.

Komunikacja za pomocą TikToka

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, dołączyła do TikToka, aby w przystępny sposób prezentować młodym użytkownikom ważne informacje dotyczące koronawirusa oraz zalecenia. Takie posunięcie ze strony organizacji jest dowodem na to, że coraz szersze grono osób i instytucji dostrzega potencjał aplikacji. W aplikacji znajdziemy także oficjalne profile UNICEF czy World Economic Forum. Dziś zaś do grona TikTokerów dołączyła głowa naszego państwa – Andrzej Duda.

Pierwsze kroki w aplikacji

Na profilu @andrzejdudanatiktoku możemy znaleźć pierwszy materiał wideo. Prezydent zachęca do udziału w turnieju e-sportu Grarantanna Cup, który organizuje Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Fundacją Teatrikon.

Udostępniony materiał ma charakter humorystyczny – znajdziemy w nim bowiem m.in. nosacza. Filmik ma skłonić młodzież do pozostania w domu i zdecydowania się na sport elektroniczny. Uczestnicy turnieju znajdą na stronie przedsięwzięcia różne aktywności, które pomogą im spędzać czas w domu w interesujący sposób.

@andrzejdudanatiktoku##grarantanna ##zostanwdomu ##zostanciewdomu ##koronawirus ##coronavirus ##foryou ##fyp ##koronawiruswpolsce ##andrzejduda♬ dźwięk oryginalny – andrzejdudanatiktoku

Materiał odtworzono do tej pory niemalże 915 tysięcy razy. Zdobył on prawie 124 tysiące polubień oraz ponad 7 tysięcy komentarzy. Pozostaje nam czekać na kolejne treści, które pojawią się na profilu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail