X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wprowadza funkcję “Pomoc społeczności” w związku z COVID-19

Jak nowa funkcja sprawdzi się w rzeczywistości?

Facebook wprowadza funkcję “Pomoc społeczności” w związku z COVID-19źródło: shutterstock.com

reklama


Koronawirus paraliżuje nas coraz bardziej. Jednak musimy sobie radzić i w tym celu powstało również wiele grup pomocy na Facebooku. Do tych inicjatyw dołączył także sam serwis, proponując tym samym nową funkcję o nazwie “community help”, czyli pomoc społecznościową.

Community help

Facebook widząc rosnące zaangażowanie w pomoc tym, którzy nie mają możliwości, aby opuścić swoje cztery ściany, zdecydował się wprowadzić nowe funkcje. Pomoc społecznościowa miałaby polegać na tym, że my, jako użytkownicy Facebooka, możemy oferować pomoc innym, jak też sami o nią prosić.

źródło: about.fb.com

Jak czytamy na blogu Facebooka, platforma chce dać możliwość pomocy nie tylko za pomocą darowizn, inwestycji, czy darmowych reklam, ale również łączenie społeczności w dobie silnego kryzysu. Na serwisie dostajemy również opcję przeszukiwań postów związanych z pomocą w najbliższej okolicy. Przynajmniej tak w jednym ze swoich postów poinformował nas Matt Navara.

Dodatkowo, mamy też prawo wyboru dla kogo udostępniamy tę prośbę: znajomi, bliscy znajomi, czy wszyscy użytkownicy.

Facebook w dobie koronawirusa

Serwisy społecznościowe bardzo zaangażowały się w walkę z fałszywymi informacjami w internecie i jednoczeniem swoich społeczności w tych trudnych chwilach. Warto zwrócić uwagę na ten rodzaj pomocy znajomym i nieznajomym z najbliższej okolicy. Być może również metoda ta budzi w nas wątpliwości ze względów bezpieczeństwa, czy zbytniej inwigilacji, gdyż należy włączyć lokalizację. Jednak jeżeli wypisane obawy Was nie dotyczą, wyciągnijcie pomocną dłoń do innych ludzi. Zwykle poza dobrą wolą i uśmiechem naprawdę wiele nas to nie kosztuje. ;)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail