X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy sposób upamiętnienia zmarłych użytkowników na Instagramie

Już wkrótce Instagram umożliwi upamiętnienie osób zmarłych w nowy sposób.

Nowy sposób upamiętnienia zmarłych użytkowników na Instagramieźródło: unsplash.com

reklama


Jak podaje Buzz Feed News, Instagram przyspiesza wdrożenie nowej funkcji, która ma upamiętywać użytkowników aplikacji, którzy umarli. Twórcy Instagrama pracują nad tą funkcją od jakiegoś czasu, jednakże w obliczu pandemii koronawirusa, zintensyfikowano działania, by móc dostarczyć ją jak najszybciej i wesprzeć społeczność.

Konta osób, których już z nami nie ma

Funkcję upamiętniania użytkowników zauważyła niezawodna Jane Manchun Wong. Aktualnie możliwe jest zgłoszenie konta osoby zmarłej za pomocą formularza na stronie Instagrama. Niezbędne jest także potwierdzenie w formie linku do nekrologu lub artykułu prasowego. Wówczas profil może zyskać status „In memoriam”. Będzie on widoczny, ale niemożliwe będzie na przykład wysyłanie wiadomości prywatnych. Członkowie bliskiej rodziny zmarłego mogą zaś złożyć wniosek o całkowite usunięcie konta z serwisu na podstawie odpowiednich aktów lub pełnomocnictw.

Czytaj więcej: Czy wiesz, co stanie się z Twoim profilem w social media po śmierci?

Nowa opcja

W ramach nowej opcji, konto osoby zmarłej byłoby oznaczane za pomocą banneru. Jak możemy przekonać się dzięki poniższemu zrzutowi ekranu, oznaczenie ułatwiłoby identyfikację profilu kogoś, kogo już z nami nie ma.

źrodło: twitter.com/wongmjane

Poza komunikatem i nazwą użytkownika widoczna byłaby także mini grafika przedstawiająca kwiat w kolorach Instagrama. Użytkownik mógłby także przejść do sekcji, w której znajduje się więcej informacji na temat upamiętnionych kont.

Dostępność funkcji

Prace nad opisanym rozwiązaniem trwają i zostały potwierdzone przez Instagrama dwa dni temu na Twitterze.

źródło: twitter.com

Nie podano jednak terminy, w którym funkcja zostanie uruchomiona. Zadeklarowano jedynie, że wkrótce pojawi się więcej informacji. 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail