X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook powołał Radę Nadzorczą do kierowania zasadami platformy

Facebook powołał 16 nowych członków do swojej Rady Nadzorczej. Jak sobie oni poradzą w przyszłości?

Facebook powołał Radę Nadzorczą do kierowania zasadami platformyźródło: shutterstock.com

reklama


Ponad 3 miliardy aktywnych użytkowników. Taką liczbą może pochwalić się Facebook. W związku z tym, w trosce o dobór najlepszych treści, powołał specjalną Radę Nadzorczą zajmującą się ustaleniem zasad publikacji treści na platformie.

Realizacja planu Oversight Board

W styczniu zeszłego roku, Facebook poinformował o swoich planach dotyczących powołania Rady Nadzorczej. Wczoraj, tj. 6 maja, ten plan zrealizował, o czym możemy przeczytać na blogu giganta. Przedstawił również jej członków, którzy w kolejnych latach będą zajmowali się filtrowaniem treści, jakie znajdziemy na swoich tablicach w tym medium społecznościowym.

źródło: about.fb.com

Jak wielokrotnie podkreśla Mark Zuckerberg, sam Facebook ma dość sporo kwestii do rozwiązania, zarządzania oraz egzekwowania pewnych reguł. W związku z tym,kontrolowanie treści publikowanych w serwisie było zajęciem bardzo czasochłonnym i zajmującym. Stąd zrodził się pomysł stworzenia specjalnej grupy nadzorczej, składającej się z 4 współprzewodniczących oraz 16 członków. Natomiast liczba członków będzie się powiększała do 40 w przyszłości i zostaną oni już wybrani przez sam zarząd. Co ważne, ci członkowie zawierają umowę odnośnie zasad współpracy z samą Radą Nadzorczą. Oznacza to, że Facebook nie może wpływać na ich skład.

Jakie wymogi musieli spełnić członkowie?

Przede wszystkim, zostali oni dobrani pod względem różnorodności kulturowej i językowej. Członkowie to osoby, które mieszkały w ponad 27 krajach i mówią w co najmniej 29 językach. Facebook twierdzi, że taki dobór pozwoli uniknąć nieporozumień. Ponadto, zostali oni sprawdzeni pod względem posiadania wiedzy merytorycznej dotyczącej różnić kulturowych, świeżych spojrzeń na różne perspektywy. Na blogu Facebooka czytamy o świadomości dotyczącej krytyki członków i samej Rady Nadzorczej Facebooka w przyszłości, natomiast serwis tłumaczy to, jako próbę zrozumienia za każdej treści nie tylko ogólnikowo, ale również zważając na fakt przynależności. Jak poradzi sobie z filtracja treści taki organ zarządczy, okaże się w przyszłości. Należy jednak stwierdzić, że taki krok wydaje się być dobrym pomysłem, chociażby biorąc pod uwagę coraz to nowsze doniesienia na temat nadużyć na tym medium społecznościowym.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail