X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tweety w formie nagrań głosowych

Twitter testuje możliwość publikowania tweetów w postaci plików audio na iOS o długości do 140 sekund.

Tweety w formie nagrań głosowychźródło: shutterstock.com

reklama


Twitter prowadzi testy nowej opcje, dzięki której możliwe jest udostępnienie tweeta w formie audio. Użytkownicy serwisu na urządzeniach z systemem iOS mogą stworzyć nagranie głosowe do 140 sekund i udostępnić je na Twitterze.

Komunikacja głosowa

Forma komunikacji za pomocą nagrań głosowych rzecz jasna nie jest niczym nowym. Popularne komunikatory pozwalają nam na transkrypcje lub przesyłanie wiadomości audio. Dzięki nim nas odbiorca może łatwiej poznać nasze emocje i usłyszeć ton naszego głosu.

Twórcy Twittera przez lata dbali o rozwój serwisu i urozmaicanie komunikacji poprzez zdjęcia, filmy, gify i różne rozwiązania, który pozwoliły na prezentacje swojej osobowości w serwisie. Tym razem umożliwia użytkownikom komunikowanie się za pomocą wspomnianych nagrań głosowych.

Tweety w formie nagrania

Jak tłumaczą przedstawiciele serwisu, 280 znaków, które oferuje nam serwis to czasami za mało. Dlatego też zdecydowano się na testy nowej funkcji, która doda ludzki akcent do użytkowania serwisu.

Podczas tworzenia nowego tweeta obok ikony kamery widoczna będzie nowa ikona. Po dotknięciu jej będziemy mogli nagrać wiadomość trwającą do 140 sekund, co ma w praktyce stanowić więcej niż 280 znaków. Jeśli jednak będziemy chcieli powiedzieć coś więcej i kontynuować opowieść, możemy mówić dalej. Po osiągnięciu limitu czasu, nowy tweet głosowy zaczyna automatycznie tworzyć wątek. Po zakończeniu wypowiedzi wystarczy wybrać przycisk “Gotowe”. Wówczas ponownie zobaczymy ekran tworzenia tweeta i będziemy mogli go opublikować.

Tego typu wpisy będą wyglądały nieco inaczej. Do audio tweeta zostanie użyte bowiem nasze zdjęcie profilowe udostępnione na Twitterze. W takiej też formie będą one widoczne dla innych użytkowników. Po kliknięciu w obraz będą mogli oni odsłuchać materiał, także w tle innych czynności na urządzeniu.

źródło: blog.twitter.com

źródło: blog.twitter.com

Co ważne, możemy skorzystać opcji nagrań głosowych jedynie w przypadku tworzenia nowych tweetów. Nie jest ona dostępna dla odpowiedzi na tweety.

Dostępność funkcji

Możliwość nagrań audio i publikowania ich jako tweety jest dostępna na ten moment dla ograniczonej grupy użytkowników iPhone’ów i iPadów. Szansę odsłuchania tego typu postów mają jednak wszyscy, a już wkrótce opcję będą mogli przetestować wszyscy użytkownicy systemu iOS. Nie wskazano jednak konkretnie kiedy ma to nastąpić.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail