X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#WomenSupportingWomen. Na czym polega najnowszy challenge na Instagramie?

Użytkowniczki Instagrama publikują zdjęcia oznaczone specjalnym hashtagiem. Co kryje się za akcją #WomenSupportingWomen?

#WomenSupportingWomen. Na czym polega najnowszy challenge na Instagramie?źródlo: instagram.com

reklama


Od czasu do czasu na Instagramie pojawiają się trendy i wyzwania, które w ekspresowym tempie rozprzestrzeniają się i inspirują użytkowników do tworzenia treści. Część z nich ma charakter wyłącznie rozrywkowy i jest formą ekspresji. Nie brakuje jednak inicjatyw niosących za sobą pewne wartości. I to właśnie do tej drugiej grupy należy akcja #WomenSupportingWomen.

Czarno-białe zdjęcia

Wpisując hashtag #WomenSupportingWomen zobaczymy ponad 7 miliardów postów, które zostały udostępnione przez kobiety w ramach specjalnej akcji. Celem działań jest wyrażenie uznania dla innych kobiet, które okazują wsparcie i motywują do działania.

W ramach wyzwania mniej lub bardziej znane kobiety publikują swoje czarno-białe autoportrety z pozytywnymi przekazami na temat inspirowania wzajemnego inspirowania się i wspierania w osiąganiu celów zawodowych i osobistych oraz siły kobiet. Nominują poprzez oznaczenia inne użytkowniczki Instagrama, aby zrobiły to samo na swoich profilach.

Fotografie są oznaczanie hashtagami #WomenSupportingWomen oraz #ChallengeAccepted, a fakt nominacji sprawia, że ich liczba rośnie w ekspresowym tempie.

źródło: instagram.com

Siła kobiet

Do wyzwania dołączyły miliardy użytkowniczek Instagrama, jak i znane kobiety. Dotąd wzięły w nim udział m.in. modelka Cindy Crawford, piosenkarka Demi Lovato, aktorki Eva Longoria, Hilary Duff, Jessica Alba, Zoe Saldana, Halle Berry, Jennifer Garner, Kerry Washington czy Vanessa Bryant.

źródło: instagram.com/evalongoria

źródło: instagram.com/kerrywashington

źródło: instagram.com/cindycrawford

źródło: instagram.com/jessicaalba

źródło: instagram.com/jennifer.garner

źródło: instagram.com/halleberry

źródło: instagram.com/ddlovato

Instagramowe wyzwanie wpisuje się w trend pozytywności i celebracji kobiecości oraz różnorodności. Kobiety w ten symboliczny sposób okazują sobie wzajemnie wdzięczność i uznanie. Czyż to nie piękne? :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail