X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ponad 10 nowych funkcji wiadomości na Instagramie

Instagram wprowadza nowe funkcje, które doskonale znamy z Messengera. Dzięki nim zyskamy dostęp do najlepszych funkcji rozmów.

Ponad 10 nowych funkcji wiadomości na Instagramieźródło: shutterstock.com

reklama


Z najnowszych danych wynika, że w samej rodzinie aplikacji Facebooka użytkownicy codziennie wysyłają ponad 100 miliardów wiadomości do swoich znajomych i rodziny. Polegamy na rozmowach wideo, aby spotykać się ze znajomymi, wysyłamy memy i GIF-y, aby przekazujemy to, co naprawdę myślimy (a nie zawsze możemy powiedzieć), a także udostępniamy śmieszne zdjęcia i notatki głosowe, aby pozostać w kontakcie.

Dlatego też twórcy Instagrama postanowili wprowadzić zmiany w aplikacji, aby jeszcze bardziej ulepszyć doświadczenia użytkowników.

Wiadomości w social media

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, komunikujemy się w przestrzeniach prywatnych. Nie zawsze możemy spotkać się z kimś twarzą w twarz, a rozmowa daje nam bardzo wiele. Z Messengera, który należy do najpopularniejszych komunikatorów, korzysta już ponad miliard osób. Mogą oni dzielić się informacjami, spędzać wspólnie czas i wyrażać siebie z rodziną czy przyjaciółmi.

Z tego powodu Facebook postanowił połączyć swój komunikator i Instagrama, aby udostępnić w nim niektóre z najlepszych funkcji Messengera. Jaki był tego powód?

Badania wykazały, że aż 4 na 5 osób korzystających z aplikacji do przesyłania wiadomości w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że spędzanie więcej czasu na łączeniu się z przyjaciółmi i rodziną w tych aplikacjach jest dla nich ważne. Niestety, 1 na 3 osoby czasami ma trudności z zapamiętaniem, gdzie znaleźć określony wątek rozmowy. Dzięki aktualizacji pozostanie w kontakcie będzie jeszcze łatwiejsze. Nie trzeba będzie zastanawiać się, której aplikacji użyć, aby skontaktować się ze znajomymi i rodziną.

źródło: about.instagram.com

Nowości na Instagramie

Twórcy aplikacja wprowadza ponad 10 nowych funkcji w wiadomości na Instagramie. Użytkownicy będą mogli:

 • dostosować kolor czatu
 • nadawać pseudonimy rozmówcom
 • łatwo udostępniać treści wiadomości nawet pięciu znajomym lub grupom jednocześnie
 • bezpośrednio odpowiadać na konkretną wiadomość na czacie i podtrzymywać rozmowę
 • używać niestandardowych reakcji emoji, aby szybko reagować na wiadomości
 • nadawać wiadomościom wizualny charakter dzięki animowanym efektom wysyłania
 • wysyłać naklejki selfie, czyli naklejki z Boomerangu z autoportretem

źródło: about.instagram.com

 • oglądać wspólnie filmy na IGTV, seriale, a wkrótce Reels podczas rozmowy wideo

źródło: about.instagram.com

 • korzystać z trybu znikających wiadomości, w którym wiadomości są niewidoczne po wyświetleniu lub po zamknięciu czatu

źródło: about.instagram.com

 • bezproblemowo łączyć się ze znajomymi i rodziną na Instagramie oraz Messengerze, używając dowolnej aplikacji do wysyłania wiadomości i dołączania do rozmów wideo
 • decydować, kto może wysyłać instagramowe DM
 • zgłaszać rozmowy i otrzymywać proaktywne sugestie dotyczące blokowania na Instagramie i Messengerze.

źródło: about.instagram.com

Dzięki nowej aktualizacji będziemy mieli wybór i kontrolę nad swoją prywatnością. Instagram oferuje narzędzia umożliwiające ludziom zgłaszanie podejrzanych działań i podejmowanie działań w celu zablokowania kogoś we wszystkich aplikacjach, aby zatrzymać niechciane wiadomości i połączenia, gdy coś wydaje się nie w porządku.

Połączenie aplikacji

Co ważne, wiadomości i połączenia od znajomych oraz rodziny korzystających z Instagrama pozostaną na Instagrama. Główna zmiana polega na tym, że osoby korzystające z Messengera mogą teraz kontaktować się z nami na Instagramie bez konieczności pobierania nowej aplikacji i odwrotnie.

Facebook wprowadza nowe funkcje w obu aplikacjach w kilku krajach na całym świecie. Wkrótce zostaną rozszerzone na cały świat. A firma zapowiada, że to dopiero początek ułatwiania utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną w jej aplikacjach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail