X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 najciekawszych kanałów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na YouTube

Przedstawiamy Wam 10 kanałów edukacyjnych na platformie YouTube, dla dzieci i młodzieży. Każdy z nich, to początek wspaniałej przygody z nauką.

10 najciekawszych kanałów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na YouTubeźródło: shutterstock.com

reklama


Dzieci lubią korzystać z tabletów i smartfonów. I pomimo, że rodzice powinni ograniczać do nich dostęp, to można w ten sposób można sprytnie połączyć naukę z zabawą. W serwisie YouTube znajduje się bowiem całkiem sporo kanałów edukacyjnych dla dzieci. A każdy z nich pozwala pociechom polubić naukę. Zobaczcie nasze propozycje.

1) Nauka. To lubię. Junior

Nasza pierwsza propozycja, to niemalże świeżynka na polskim YouTube. Pierwsze wideo pojawiło się bowiem w listopadzie 2020 roku. Założycielem tego kanału jest Tomasz Rożek, który prowadzi również od kilku lat inny kanał dla dorosłych, czyli “Nauka. To lubię”. Jak sam autor twierdzi, postanowił stworzyć miejsce w sieci dla dzieci, gdzie będą mogły dowiadywać się różnych rzeczy naukowych. A dodatkowo, zauważył, że sporo grono jego obserwujących już zostało rodzicami i dostawał pytania o podobne miejsce na YouTube, z tym, że dostosowane dla najmłodszych. Widząc zapotrzebowanie, postanowił spróbować swoich sił i… mamy efekt w postaci kanały “Nauka. To lubię. Junior” .

2) Fundacja Uniwersytet Dzieci i ich kanał dla dzieci

Ten kanał prowadzony jest przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Regularnie pojawiają się na nim liczne wykłady i warsztaty dla najmłodszych. Każdy z nich, prowadzony jest przez naukowców i ekspertów z różnych dziedzin. Wiedza przekazywana jest bardzo często za pomocą doświadczeń, dzięki czemu dziecko od razu będzie widziało efekty. Tym bardziej, kiedy to o działaniu zegarów opowiada nikt inny, jak… sam zegarmistrz.

3) Projekt Alpha  –  kanał edukacyjny

W marcu ubiegłego roku, zatem wraz z początkiem lockdownu w Polsce, pojawił się na YouTube “Projekt Alpha”. Całość prowadzona jest przez Radka Brzózkę, popularnego miłośnika nauki. Wszystko oczywiście przy udziale ludzi nauki, w tym  Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Poza tym, Projekt Alpha nie boi się podejmować również trudnych tematów takich jak, np. odchody dinozaurów.

4) SciFun  –  kanał edukacyjny

SciFun to kanał założony przez Darka Hoffmanna, który w dość zabawny i ciekawy sposób przedstawia kilka naukowych faktów. Tym samym obala wiele mitów, które najmłodsi mogą usłyszeć, chociażby na TikToku.

SciFun to także kanał, który pozwala dzieciom zainteresować się zabawkami rozwijającymi wyobraźnię czy zachęcającymi do dalszej nauki. Czego dowodem jest chociażby ten test zabawek naukowyc

zobacz także: Poznajcie najciekawsze profile zwierząt na Instagramie

5) Mówiąc inaczej  – kanał edukacyjny

Paulina Mikuła to prowadząca kanał na YouTube o nazwie “Mówiąc inaczej”. I chociaż ta propozycja może nie do końca może wydawać się oczywista, to czasami warto zamiast wyjaśniać starszemu dziecku po raz kolejny w jakich sytuacjach coś powiedzieć, a w jakich nie, włączyć wideo Pauliny. Na jej kanale bowiem znajduje się bardzo dużo treści, które przydają się w życiu codziennym nie tylko nastolatkom, ale również nam, dorosłym.

6) NauQa.pl

To z kolei idealna propozycja dla tej części dzieci i młodzieży, która – z różnych przyczyn – nie lubi czytać lektur lub chciałaby sobie je przypomnieć. Obok najważniejszych zagadnień dotyczących lektur, na kanale NauQa.pl, znajdują się również najważniejsze zagadnienia dotyczące języka polskiego, przedstawione w skrótowy, prosty sposób.

7) RockYourEnglish

Jeżeli ćwiczyć angielski, to tylko na kanale RockYourEnglish. Jeżeli dziecko ma problem z nauką, na pewno przekona go charyzmatyczny nauczyciel z YouTube, który co jakiś czas udowadnia prawdziwość swoich słów za pomocą znanych i lubianych utworów. I wierzcie lub nie, ale nawet dorosły, który zapragnie powtórki z angielskiego, znajdzie tu dla siebie odpowiedni, wesoły tryb nauki.

Zobacz także10 profili osób chorych lub z niepełnosprawnościami, które musisz obserwować w social media

8) Hablo Español

Jeżeli nie angielski, to może hiszpański? Kanał Hablo Español pomoże szybko i w prosty sposób przyswoić Twojemu dziecku pewne kwestie związane z językiem hiszpańskim. Tu co prawda jest nieco mniej humoru, ale na pewno wszystko wyjaśnione jest zwięźle, a czasami nawet z dodatkiem pięknych widoków. Masz problemy z pomocą w nauce dziecku? Wykorzystaj możliwości jakie daje Hablo Español.

9) AKI Arkadiusz Gerlic

To natomiast kanał dla wszystkich, który język niemiecki uważają za trudny. Jeżeli Ty również nie potrafisz pomóc swojemu dziecku podczas lekcji, być może ten kanał jest propozycją dla Ciebie. Treści, które się na nim znajdują, przystosowane są bowiem zarówno do początkujących, jak również zaawansowanych. A prostota tłumaczenia, jaką posługuje się Arkadiusz Gerlic, naprawdę robi wrażenie.

10) NutkoSfera  – kanał dla dzieci

A to nasza ostatnia, natomiast jedna z najweselszych propozycji jak do tej pory. NutkoSfera to kanał dla dzieci z piosenkami, które wykonuje CeZik. Co ciekawe, każdy z nich podejmuje ważne zagadnienia nauki, takie jak to, w jaki sposób działa prąd czy piosenki o poszczególnych literkach i cyferkach. Jednak najpopularniejszym filmem z kanału jest piosenka, która opowiada o układzie słonecznym.

 

To wszystkie z naszych propozycji kanałów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że któryś z nich przypadł Wam do gustu. I jeżeli już Wasze dzieci uprą się, aby korzystać z laptopa, tabletu czy smartfona, to właśnie takie treści sprawią im najwięcej radości i pożytku. Bo przecież nauka nie musi być nudna!

zobacz także10 wartościowych kanałów na YouTube

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail