X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Blackout challange, czyli kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku

Niektóre challenge, w których biorą udział młodsi użytkownicy TikToka, bywają naprawdę niebezpieczne. Doskonałym przykładem są ostatnie wydarzenia z Włoch.

Blackout challange, czyli kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikTokuźródło: shutterstock.com

reklama


Po #Peechallange i #coronaviruschallenge wielu z nas zapewne myślało, że już dalej te wyzwania pójść nie mogą. A jednak! Okazało się, że po lizaniu publicznych toalet i sikaniu w spodnie, przyszedł czas na… podduszanie się i tracenie przytomności.

Blackout challange = śmierć mózgu

Brzmi niewiarygodnie. A jednak! Na TikToku niedawno pojawił się nowy trend. Polega on na tym, że uczestnik wyzwania, musi się podduszać dopóki nie utraci przytomności. Właśnie takie zadanie, m.in. wykonała 10 letnia dziewczyna z Włoch. I niestety, w jej przypadku zakończyło się to w dramatyczny sposób – śmiercią mózgu. Na szczęście, na całe zamieszanie bardzo szybko zareagował rząd Włoch. Niemalże od razu wszczął dochodzenie w tej sprawie. Gdy przypuszczenia się potwierdziły, postanowił również nałożyć ograniczenia na dostęp do danych dla tych, których wieku nie można zweryfikować. Na tę chwilę, ma ona trwać do 15 lutego, czyli do końca śledztwa w tej sprawie.

Co na to TikTok?

TikTok nie wyraził swojej opinii na temat wydarzeń we Włoszech. Natomiast Natalia Ziv, przedstawicielka TikTok w Polsce, zapewniła, że opracowywane są w tym momencie jeszcze lepsze algorytmy bezpieczeństwa. Będą one wykorzystywane do blokowania niebezpiecznych treści. Jednak, jak sama dodaje, ich wprowadzenie może jeszcze trochę potrwać. Natomiast przedstawicielka TikToka przypomina o wprowadzonej przez aplikację kontroli rodzicielskiej i domyślnych ustawień bezpieczeństwa dla użytkowników poniżej 16 roku życia. Do samej śmierci 10 letniej dziewczynki z Sycylii, Ziv nie chciała się odnosić.

Kontrola dzieci w sieci

Po raz kolejny zatem apelujemy do rodziców dzieci, które chcą mieć swoje konta społecznościowe w mediach społecznościowych. Kontrolujcie działania swoich dzieci, zatroszczcie się o ich bezpieczeństwo. Zwracajcie uwagę na to, co jest obecnie trendem na platformach, gdzie Wasze dziecko jest użytkownikiem. Ale przede wszystkim, wytłumaczcie mu pewne kwestie, jednocześnie starając się zrozumieć chęć dziecka, aby stać się częścią danej społeczności, w której są również jego rówieśnicy. Natomiast podejdźmy do tematu mądrze, z określonymi zasadami. Ich brak bowiem, może okazać się tragiczny, czego dowodem jest sytuacja dziewczynki z Włoch.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail