X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na Snapchacie pojawią się animacje wózków aktywnych dla awatarów Bitmoji

Snapchat dodał animacje wózków aktywnych do awatarów na Bitmoji. Według aplikacji, to pierwszy krok do integracji wszystkich użytkowników.

Na Snapchacie pojawią się animacje wózków aktywnych dla awatarów Bitmojiźródło: newsroom.snap.com

reklama


Animacja wózków aktywnych pojawi się już niebawem, jako dodatek do awatara Bitmoji. Jednak jak twierdzi aplikacja, to dopiero pierwszy krok ku maksymalizacji integracji, ponieważ wciąż jest bardzo dużo do zrobienia na tym polu.

Pokazanie różnorodności

Snapchat na swoim blogu zaznacza, że pojawienie się animacji wózków aktywnych, ma być nowym początkiem integracji ludzi na całym świecie, bez względu na ich cechy i różnice w wyglądzie. Dlatego też, będzie kilka rodzajów wózków do wyboru. Cały projekt, jak twierdzą przedstawiciele aplikacji, jest wynikiem wielu próśb, które pochodziły od samych użytkowników. Aby zrobić to dobrze, Snapchat przeprowadził odpowiednie rozmowy z użytkownikami z niepełnosprawnością, a następnie skonsultował wyniki tych badań z doradcą do spraw praw osób z niepełnosprawnością. Dzięki temu, możliwe było wybranie odpowiednich części wózków aktywnych takich jak, np.: osłonki, podnóżki, tkaniny siedzenia czy położenie szprych.

Co zmienią te naklejki?

Jak twierdzi Snapchat, dzięki nim, każdy użytkownik będzie mógł lepiej wyrazić siebie. Jednocześnie, twórcy aplikacji zaznaczają, że cały czas zgłębiają tematy związane z niepełnosprawnością, biorąc pod uwagę dwa jej rodzaje: widoczną i niewidoczną. Tym samym, zapraszają użytkowników do zgłaszania swoich uwag na ten temat, w celu ulepszenia działania aplikacji, jak również dostosowania jej do każdego rodzaju potrzeb.

Jednak w tej zmianie, możemy doszukiwać się jeszcze innych plusów. Jednym z nich, jest chociażby zwrócenie uwagi na sam problem niepełnosprawności. Być może, szczególnie młodzi użytkownicy Snapchata, zaczną się bardziej uwrażliwiać na problemy, jak i inność drugiego człowieka. A w rezultacie, zaczną lepiej rozumieć siebie, bo przecież każdy z nas jest inny. I tak samo, o czym również wspomina Snapchat, każdy z nas czuje potrzebę wyrażenia siebie, ale i bycia zrozumianym.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail