X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok dołącza do Koalicji Technologicznej, by chronić dzieci przed nadużyciami w sieci

Aby zwiększyć ochronę młodych użytkowników, TikTok dołączył do organizacji, która działa na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i zagrożeniami w internecie.

TikTok dołącza do Koalicji Technologicznej, by chronić dzieci przed nadużyciami w sieciźródło: shutterstock.com

reklama


Zapewnienie bezpieczeństwa swojej społeczności jest dla TikToka priorytetem, dlatego firma dołączyła właśnie do Koalicji Technologicznej, organizacji, która działa na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i nadużyciami w sieci. Poprzez członkostwo w Koalicji TikTok podkreśla, że nie akceptuje na platformie tego typu treści. Ochrona dzieci przed wykorzystaniem i nadużyciami jest globalnym wyzwaniem, które wymaga stanowczego i wspólnego działania.

Partnerstwo z ekspertami

Dzięki członkostwu w Koalicji Technologicznej (Technology Coalition) TikTok pogłębi swoje oparte na dowodach naukowych podejście do interwencji i wniesie unikalne doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa dzieci. TikTok dołączy również do zarządu Koalicji Technologicznej wraz z szeregiem komitetów, których celem jest zwiększenie ochrony dzieci w internecie i poza nim oraz zapewnienie większej przejrzystości w zakresie ewoluujących lub nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa dzieci.

Członkostwo w Koalicji opiera się na wcześniejszych partnerstwach z wiodącymi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem w sieci, takimi jak Family Online Safety Institute, ConnectSafely, National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC), WePROTECT Global Alliance oraz Internet Watch Foundation, aby zapewnić, że polityka firmy i jej funkcje nadal będą promować bezpieczne i przyjazne środowisko dla jej społeczności.

TikTok poparł również wdrożenie Dobrowolnych Zasad Przeciwdziałania Wykorzystywaniu Seksualnemu Dzieci w Internecie w celu zapewnienia spójnej i zdecydowanej reakcji na tego typu zdarzenia, we wszystkich swoich serwisach.

Nie ma linii mety w naszych wysiłkach, jeśli chodzi o ochronę społeczności TikTok. Każdego dnia ciężko pracujemy, uczymy się, dostosowujemy i wzmacniamy nasze polityki i praktyki, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, i z niecierpliwością czekamy, aby wzmocnić te wysiłki dzięki partnerstwu z Koalicją Technologiczną – powiedziała Alexandra Evans, szefowa działu Child Safety Public Policy, TikTok Europe.

Wzmacnianie bezpieczeństwa młodzieży

TikTok jest miejscem, gdzie ludzie pragną wyrazić siebie w sposób kreatywny, budować społeczność i odkrywać nowe pomysły. Kreatywna społeczność obejmuje zarówno nastolatków, jak i osoby starsze, dlatego platforma pracuje nad tym, aby zapewnić odpowiednie do określonego wieku doświadczenia, szczególnie dla osób w wieku 13-17 lat.

TikTok oferuje szereg zabezpieczeń, aby wspierać nastolatków rozpoczynających swoją cyfrową podróż. Na przykład, konta użytkowników w wieku 13-15 lat są domyślnie ustawione jako prywatne, a tylko osoby powyżej 16 roku życia mogą korzystać z bezpośrednich wiadomości i strumienia na żywo.

Dodatkowo, aplikacja oferuje funkcję Family Pairing, która ma na celu zachęcenie rodziców, opiekunów i nastolatków do rozmowy i wspólnego decydowania o ustawieniach przeglądania i prywatności na platformie. Dzięki funkcji Family Pairing rodzice i opiekunowie mogą połączyć swoje konto TikTok z kontem nastolatka, aby włączyć różne ustawienia treści i prywatności, takie jak zarządzanie czasem wyświetlania i ustawienia wyszukiwania. Centrum Bezpieczeństwa dla Rodziców zawiera więcej informacji na temat narzędzi dostępnych dla rodzin.

Źródło: informacja prasowa

Zobacz także: Raport: „Cyfrowe dzieciństwo. Jak chronić dziecko w sieci?”

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail