X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kontrola treści kontrowersyjnych na Instagramie – jak z niej skorzystać?

Instagram wprowadził nową opcję dla jeszcze większej kontroli oglądanych treści. Sprawdź, w jaki sposób z niej skorzystać.

Kontrola treści kontrowersyjnych na Instagramie – jak z niej skorzystać?źródło: unsplash.com

reklama


W ubiegłym tygodniu Instagram poinformował o wprowadzeniu nowej możliwości w aplikacji – kontroli treści kontrowersyjnych. Pozwala ona decydować o tym, ile wrażliwych treści pojawia się na naszej karcie Eksploruj.

Instagram w swoich wytycznych dla społeczności przekazuje informacje na temat tego, jakie materiały są dozwolone, a jakie zakazane. Twórcy aplikacji uważają jednak, że ponadto użytkownicy powinni móc kształtować Instagrama tak, jak chcą. Dlatego też w przeszłości podjęto kroki umożliwiające wyłączanie komentarzy czy ograniczanie interakcji z danymi użytkownikami. Kolejnym krokiem jest możliwości dostosowania treści widocznych w ramach karty Eksploruj.

W jaki sposób działa kontrola?

Jak wynika z informacji w aplikacji, w ramach opcji kontroli określone zdjęcia lub filmy, które zawierają kontrowersyjne treści, będą filtrowane z karty Eksploruj.

Kontroli będą podlegać na przykład treści nacechowane erotycznie lub przedstawiające przemoc, czy też materiały dotyczące narkotyków lub broni. Nie wpłynie to jednak na zawartość wyświetlaną w wiadomościach prywatnych.

Jak i gdzie uruchomić tę opcję?

Aby zwiększyć kontrolę kontrowersyjnych treści należy:

  1. Przejść do profilu instagram-user-profile lub kliknąć w zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu.
  2. Dotknąć ikonę  i przejść do Ustawień.
  3. Wybrać opcję Konto.
  4. Przejść do opcji Kontrola treści kontrowersyjnych. Tam znajdziemy dwa warianty.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Pierwszy dotyczy limitu ustawionego domyślnie i pozwala na widoczność niektórych zdjęć i filmów, które mogą być przykre lub obraźliwe. Drugi umożliwia zaś jeszcze większe ograniczenie tego, co będziemy oglądali w aplikacji.

Instagram kontrola kontrowersycyjnych tresci

źródło: about.instagram.com

Ustawienia te mogą w każdej chwili zostać zmienione. Warto pamiętać także, że wszelkie treści – w tym zdjęcia, filmy, komentarze i wiadomości – które naruszają zasady społeczności oraz są nieodpowiednie, mogą zostać zgłoszone z poziomu aplikacji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail