X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa polityka prywatności na TikToku będzie również w formie wideo

Zmiany polityki prywatności na TikToku mają być bardziej dostępne dla młodszych użytkowników. Dlatego też aplikacja postawiła na przekaz w formie wideo.

Nowa polityka prywatności na TikToku będzie również w formie wideoźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok zaktualizował i rozbudował swoją Politykę Prywatności, by była jeszcze bardziej czytelna i zrozumiała dla użytkowników platformy. Już wkrótce udostępniona zostanie także seria krótkich materiałów wideo podsumowujących najważniejsze informacje dotyczące przechowywania danych społeczności TikToka.

Słowo wstępu

Misją TikToka jest inspirowanie i pobudzanie kreatywności. By wszyscy Twórcy mogli czuć się komfortowo i wyrażać siebie, platforma stale wdraża kolejne narzędzia i przygotowuje materiały edukacyjne. Zwiększa tym samym bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników. Tym razem TikTok aktualizuje swoją Politykę Prywatności w taki sposób, aby była ona jeszcze bardziej przejrzysta. W przyszłym miesiącu platforma zamierza także udostępnić Nowe Zasady Prywatności skierowane do nastolatków. Będą się one składać z prostych materiałów wideo wyjaśniających w jaki sposób dane użytkowników TikToka są gromadzone i wykorzystywane.

Polityka Prywatności TikToka – co nowego?

Zaktualizowana Polityka Prywatności TikToka obejmuje zmiany w zakresie łatwiejszego wyszukiwania informacji dotyczących danych osobowych i bezpieczeństwa użytkowników. To czyni ją bardziej przejrzystą i czytelną dla społeczności platformy.

W tym celu TikTok:

  • Dodał odrębną, regionalną stronę internetową Polityki Prywatności,
  • Zrestrukturyzował układ strony i dodał więcej możliwości nawigacji,
  • Dodał więcej szczegółów dotyczących danych użytkowników, sposobu ich gromadzenia oraz wykorzystywania,
  • Udostępnił więcej informacji na temat prywatności użytkowników,
  • Stworzył nową sekcję wyjaśniającą podstawy prawne oraz rodzaje informacji, które wykorzystywane są w celu przetwarzania danych.

TikTok to przestrzeń do wyrażania siebie. By było to możliwe nasi użytkownicy powinni znać swoje prawa i mieć pewność, że ich dane są bezpiecznie przechowywane. Nasz cel to bycie transparentnym – tylko dzięki temu możemy zdobywać zaufanie naszej społeczności, która będzie bez obaw korzystać z nieograniczonych możliwości platformy. Nasza zaktualizowana Polityka Prywatności umożliwi użytkownikom jeszcze lepsze zrozumienie informacji na temat tego, w jaki sposób przechowujemy ich dane i jakie zmiany mogą dokonywać w zakresie swojej prywatności i bezpieczeństwa na TikToku – powiedziała Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Bezpieczeństwo i ochrona danych użytkowników to dla TikToka priorytet. W ostatnim czasie platforma wprowadziła miedzy innymi istotne zmiany w prywatności kont społeczności poniżej 16 roku życia oraz ogłosiła otwarcie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego w Irlandii. Jego zadaniem będzie monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, a także gromadzenie danych dotyczących przestępczości cyfrowej.

 

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail