X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp pozwoli podejrzeć wiadomość głosową przed wysłaniem

WhatsApp wprowadził możliwość ponownego odsłuchania wiadomości głosowej przed jej wysłaniem.

WhatsApp pozwoli podejrzeć wiadomość głosową przed wysłaniemźródło: shutterstock.com

reklama


Wiadomości głosowe to rozwiązanie, z którego każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu skorzystał. Niestety, na niektórych komunikatorach nie ma możliwości odsłuchania swojej wiadomości, która wysyła się zaraz po tym, gdy skończymy nagrywanie. Dlatego WhatsApp zdecydował się to zmienić.

Odsłuchanie wiadomości przed wysłaniem

Wiadomo jak to w życiu lubi bywać. Najpierw coś powiemy, wydaje nam się to zrozumiałe, a później na nagraniu brzmi wręcz odwrotnie. Wówczas potrzeba nagrać kolejną wiadomość głosową, wyjaśniającą poprzednią. A przynajmniej trzeba było. WhatsApp bowiem postanowił to zmienić. I już niebawem, będziemy mogli odsłuchać nagraną przez nas wiadomość, zanim wyślemy ją innej osobie.

Problem jednak pojawi się wówczas, gdy nasza reakcja na własny głos przypomina tę znaną z mema, gdzie człowiek po usłyszeniu swojego głosu na nagraniu przeprasza wszystkich, z którymi kiedykolwiek rozmawiał. Tak czy inaczej, zawsze warto sprawdzić co się powiedziało, niż wysłać i żałować.

Podstawowy, ważny dodatek

Na początku zadaniem wysyłania wiadomości audio w komunikatorach była szybka możliwość przekazania informacji innym. Z czasem jednak, ludzie zaczęli decydować się na ten rodzaj komunikacji z różnych względów, nie tylko z racji na czas. Co więcej, wiadomości głosowe stały się niezwykle popularne, a ich skala zaskoczyła wszystkich, którzy je wprowadzili. Nowa opcja możliwości odsłuchu na WhatsApp zaś, może pomóc raz jeszcze przemyśleć to, co się powiedziało. Zwłaszcza wtedy, gdy wypowiadaliśmy słowa pod wpływem emocji.
Warto także dodać, że wiadomości audio to też dobre rozwiązanie dla osób mających problemy ze wzrokiem, które zapewne z ulepszeń opcji również mogą się ucieszyć. Tak czy inaczej, to dosyć mała zmiana, ale na pewno istotna. A skoro już pojawiła się na WhatsAppie, niebawem możemy się jej zapewne także spodziewać na innych komunikatorach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail