X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto oglądał Twój profil na TikToku? Niedługo się tego dowiesz, dzięki opcji, która powraca

TikTok zdecydował się raz jeszcze przetestować opcję, z której zrezygnował jakiś czas temu. Powodem ma być większa możliwość odkrywania interesujących profili przez użytkowników.

Kto oglądał Twój profil na TikToku? Niedługo się tego dowiesz, dzięki opcji, która powracaźródło: shutterstock.com

reklama


Ta opcja już była, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem powinna pojawić się ponownie. TikTok pracuje najprawdopodobniej nad tym, abyśmy mogli z powrotem oglądać te profile, które odwiedzały nasze konto. Jednak teraz, będzie to na nieco innych warunkach.

Wiem, kto oglądał mój profil

O możliwości przywrócenia tej opcji dowiedzieliśmy się od Matta Navarry, który na Twitterze zamieścił następujący wpis:

Jak widzimy, opcja ta powinna pokazywać nam kto zaglądał na nasz profil, do 30 dni wstecz. Mogłoby to więc wpłynąć na przejrzystość odwiedzin naszego profilu przez innych użytkowników. Nastąpi jednak mała zmiana. My sami będziemy mogli sobie tę opcję wyłączyć, jeżeli nie do końca nam się ona spodoba. Takie są przynajmniej przypuszczenia ekspertów. Powodem do ponownego uruchomienia funkcji sprawdzania profili odwiedzających nasze konto jest także chęć zwiększenia połączeń między kontami. Dokładniej rzecz ujmując, poprzez sprawdzenie listy odwiedzających, będziemy w stanie dotrzeć do twórców o podobnym kontencie.

Czy teraz się to sprawdzi?

Prawdę mówiąc – wątpię. I mam ku temu dwa, całkiem dobre argumenty. Pierwszy z nich, to klasyczne „kiedyś było, ale się nie sprawdziło”. TikTok usunął tę funkcję na początku zeszłego roku, mając ku temu powody. Drugim zaś powodem jest odzwierciedlenie tych opcji w praktyce. Należy bowiem zadać sobie pytanie jak często sprawdzamy konta, które oglądają nasze relacje na Instagramie czy wchodzą z nami w interakcję? Raczej robimy to wtedy, gdy według nas jest to ostateczność lub czysta ciekawość. Twórcy zaś robią to niezwykle rzadko. Jednak może i tym razem TikTok zaskoczy nas w pierwszych statystykach z ponownego funkcjonowania opcji. I okaże się, że nie miałam racji?

Reasumując więc, obecnie trwają testy i gigant nie potwierdził oficjalnie ponownego wdrożenia opcji umożliwiającej sprawdzenie odwiedzin profilu. Czy jeżeli tak się stanie, wniesie to realną wartość dla użytkowników? Raczej nie. Natomiast być może TikTok ma już co do tej opcji plany, których nawet się nie domyślamy. A głębszy sens poznamy wtedy, gdy opcja na dobre rozgości się w aplikacji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail