X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter pracuje nad przyciskiem do edycji tweetów

Wygląda na to, że wkrótce użytkownicy Twittera zyskają nową funkcjonalność. Twórcy serwisu potwierdzili, że trwające prace nad przyciskiem do edycji wpisów.

Twitter pracuje nad przyciskiem do edycji tweetówźródło: shutterstock.com

reklama


Możliwość edytowania tweetów z pewnością ucieszyłaby nie jednego użytkownika platformy. 1 kwietnia tweet na tej funkcji został opublikowany przez oficjalne konto serwisu. Jak się jednak okazuje, jego treść nie była żartem.

To nie żart z okazji Prima Aprilis

Brak możliwości zmiany opublikowanej treści jest jednym z wyróżników ćwierkającej platformy. 1 kwietnia prowadzący oficjalny profil Twittera przekazali komunikat o tym, że firma pracuje nad przyciskiem do edycji wpisów. Z racji daty wielu użytkowników uznało go za żart.

Okazuje się jednak, że nie był to żart z okazji Prima Aprilis. Wczoraj ponownie potwierdzono prace trwające już od zeszłego roku. Zaprezentowano nawet krótką animację pokazującą, gdzie miałaby znaleźć się opcja edycji.

Jak wynika z materiału, po kliknięciu w przycisk z trzema kropkami poza opcją usunięcia wpisu czy przypięcia go, wkrótce możemy zobaczyć tam wariant edycji wpisu.

Ankieta Elona Muska

Powyższy wpis nawiązuje również do ankiety Elona Muska, który jest aktywnym użytkownikiem serwisu. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że przedsiębiorca zakupił 9,2% udziałów w Twitter Inc. i tym samym stał się jej największym udziałowcem firmy. Z kolei wczoraj postanowił on w ramach ankiety zapytać użytkowników o przycisk edycji. 73,6% ankietowanych wskazało, że chciałoby takiej funkcji. Twitter poinformował jednak, że prace nad możliwością edycji rozpoczęły się wcześniej, a więc nie mają nic wspólnego z zapytaniem Muska.

Co ciekawe, już pod koniec marca, kilka dni przed opublikowaną przez Bloomberg informacją o zakupie udziałów, współzałożyciel Tesli pytał swoich obserwatorów o to, czy uważają, że serwis rygorystycznie przestrzega zasad wolności słowa lub czy algorytm Twittera powinien być otwartym źródłem.

Dotychczas nie podano żadnych informacji na temat możliwego terminu wdrożenia opcji edycji, lecz jak wskazano, w nadchodzących miesiącach odbędą się testy, by sprawdzić, co działa, a co nie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail