X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trend podróżniczy: Domy i apartamenty zamiast wielkich hoteli

Jakie są zalety obiektów noclegowych na wyłączność? Co przemawia na ich korzyść? Zapraszamy do lektury artykułu.

Trend podróżniczy: Domy i apartamenty zamiast wielkich hoteliźródło: unsplash.com

Artykuł Partnera

Jeszcze nie tak dawno temu, podróżujący zachłysnęli się bogactwem i splendorem wielkich wakacyjnych kurortów, zarówno tych w kraju, jak i poza. Mimo iż wielkie hotele dalej mają swoich zwolenników, coraz więcej podróżujących decyduje się na wynajęcie prywatnych domów, willi lub apartamentów.

Hotele, w których jest wszystko. Dlaczego z nich rezygnować?

Ogromne, wielopiętrowe budynki, baseny, strefy spa, restauracje i bary. To tylko niektóre z charakterystycznych cech dużych hoteli. Na tej liście znajdą się również bezosobowe, identycznie urządzone pokoje – mające wpisać się w gust każdego, określone zasady ubioru w poszczególnych częściach obiektu, narzucone godziny spożywania posiłków i wszechobecny zgiełk. Nie każdy jest fanem tego typu wakacji, szczególnie w czasach, w których prywatne apartamenty często charakteryzują się bardzo wysokim standardem i oferują rozwiązania takie jak recepcja online czy prywatna strefa SPA, przy jednoczesnej dbałości o prywatność podróżujących.

Zalety obiektów noclegowych na wyłączność

Apartamenty w centrum miasta, domy w środku lasu lub wille z basenem na przedmieściach. Podróżujący coraz chętniej wynajmują obiekty noclegowe na wyłączność, rezygnując przy tym z hoteli i pensjonatów z obsługą. Co przemawia na korzyść obiektów na wyłączność?

Ucieczka od tłumów

Pandemia nieodwracalnie zmieniła podejście wielu podróżujących do tłumów i skupisk ludzkich. Często czujemy się niekomfortowo w otoczeniu dużej ilości osób, a przebywanie wśród obcych skutecznie uniemożliwia nam odpoczynek. Niestety, duże hotele to też duża ilość turystów w jednym miejscu. Podróżujący, którym zależy na ciszy i spokoju, docenią zakwaterowania z opcją na wyłączność.

Życie w swoim rytmie

Śniadanie między 7:00 a 10:00, sprzątanie o 11:00 a obiad najpóźniej o 17:00?  W hotelach ścisły plan dnia jest nieunikniony, głównie ze względów organizacyjnych. Przewagą miejsc na wyłączność jest możliwość samodzielnego decydowania o każdej minucie swoich wakacji, bez konieczności dopasowywania się do narzuconych warunków. W tego typu miejscach podróżujący mają zazwyczaj do dyspozycji kuchnię, jednak korzystanie z niej nie jest koniecznością. Wiele obiektów noclegowych oferuje kosze śniadaniowe dostarczane pod drzwi, które podróżujący mogą spożyć w dowolnym czasie.

Poczucie wyjątkowości, zamiast produkcji masowej

Zarówno pod względem wystroju wnętrz, jak i jedzenia, duże hotele, ze względu na skalę, porównać można raczej do produkcji masowej, niż małej manufaktury. Pokoje w takich hotelach są neutralne i zazwyczaj bardzo do siebie podobne. W domach i apartamentach na wynajem możemy natomiast spotkać wyjątkowo urządzone wnętrza ze smakiem. Klimat takich miejsc jest często ich dużym atutem. Z kolei kuchnia hotelowa serwująca ogromne ilości posiłków naraz (zazwyczaj w formie szwedzkiego stołu) może być smaczna, jednak nie należy spodziewać się wyjątkowych doznań kulinarnych. Pobyt w wynajętym domku lub apartamencie daje podróżującym szansę na odkrywanie lokalnej gastronomii – czy to w wykonaniu gospodarzy, czy też polecanych przez nich restauracji w pobliżu.

Udogodnienia

Część turystów decyduje się na hotel ze względu na możliwość skorzystania z basenów, jacuzzi czy też strefy SPA. Obecnie jednak nie trudno jest znaleźć dom czy willę oferującą dokładnie te same udogodnienia. Różnicą jest jedynie fakt, że nie trzeba dzielić sesji w saunie z obcymi ludźmi ani pośpiesznie zajmować miejsce przy basenie tuż o świcie. Wszystkie te atrakcje są w całości dla gości wynajmowanego obiektu.

Prywatność

To prawdopodobnie jedna z głównych przyczyn, dla których podróżujący decydują się na ten rodzaj zakwaterowania. Dom, willa czy apartament na wyłączność to obietnica pełnej prywatności, dzięki której bez skrępowania mogą oni korzystać z urlopu w sposób taki, jaki chcą.

Artykuł Partnera

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail