X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trend podróżniczy: Domy i apartamenty zamiast wielkich hoteli

Jakie są zalety obiektów noclegowych na wyłączność? Co przemawia na ich korzyść? Zapraszamy do lektury artykułu.

Trend podróżniczy: Domy i apartamenty zamiast wielkich hoteliźródło: unsplash.com

Artykuł Partnera

Jeszcze nie tak dawno temu, podróżujący zachłysnęli się bogactwem i splendorem wielkich wakacyjnych kurortów, zarówno tych w kraju, jak i poza. Mimo iż wielkie hotele dalej mają swoich zwolenników, coraz więcej podróżujących decyduje się na wynajęcie prywatnych domów, willi lub apartamentów.

Hotele, w których jest wszystko. Dlaczego z nich rezygnować?

Ogromne, wielopiętrowe budynki, baseny, strefy spa, restauracje i bary. To tylko niektóre z charakterystycznych cech dużych hoteli. Na tej liście znajdą się również bezosobowe, identycznie urządzone pokoje – mające wpisać się w gust każdego, określone zasady ubioru w poszczególnych częściach obiektu, narzucone godziny spożywania posiłków i wszechobecny zgiełk. Nie każdy jest fanem tego typu wakacji, szczególnie w czasach, w których prywatne apartamenty często charakteryzują się bardzo wysokim standardem i oferują rozwiązania takie jak recepcja online czy prywatna strefa SPA, przy jednoczesnej dbałości o prywatność podróżujących.

Zalety obiektów noclegowych na wyłączność

Apartamenty w centrum miasta, domy w środku lasu lub wille z basenem na przedmieściach. Podróżujący coraz chętniej wynajmują obiekty noclegowe na wyłączność, rezygnując przy tym z hoteli i pensjonatów z obsługą. Co przemawia na korzyść obiektów na wyłączność?

Ucieczka od tłumów

Pandemia nieodwracalnie zmieniła podejście wielu podróżujących do tłumów i skupisk ludzkich. Często czujemy się niekomfortowo w otoczeniu dużej ilości osób, a przebywanie wśród obcych skutecznie uniemożliwia nam odpoczynek. Niestety, duże hotele to też duża ilość turystów w jednym miejscu. Podróżujący, którym zależy na ciszy i spokoju, docenią zakwaterowania z opcją na wyłączność.

Życie w swoim rytmie

Śniadanie między 7:00 a 10:00, sprzątanie o 11:00 a obiad najpóźniej o 17:00?  W hotelach ścisły plan dnia jest nieunikniony, głównie ze względów organizacyjnych. Przewagą miejsc na wyłączność jest możliwość samodzielnego decydowania o każdej minucie swoich wakacji, bez konieczności dopasowywania się do narzuconych warunków. W tego typu miejscach podróżujący mają zazwyczaj do dyspozycji kuchnię, jednak korzystanie z niej nie jest koniecznością. Wiele obiektów noclegowych oferuje kosze śniadaniowe dostarczane pod drzwi, które podróżujący mogą spożyć w dowolnym czasie.

Poczucie wyjątkowości, zamiast produkcji masowej

Zarówno pod względem wystroju wnętrz, jak i jedzenia, duże hotele, ze względu na skalę, porównać można raczej do produkcji masowej, niż małej manufaktury. Pokoje w takich hotelach są neutralne i zazwyczaj bardzo do siebie podobne. W domach i apartamentach na wynajem możemy natomiast spotkać wyjątkowo urządzone wnętrza ze smakiem. Klimat takich miejsc jest często ich dużym atutem. Z kolei kuchnia hotelowa serwująca ogromne ilości posiłków naraz (zazwyczaj w formie szwedzkiego stołu) może być smaczna, jednak nie należy spodziewać się wyjątkowych doznań kulinarnych. Pobyt w wynajętym domku lub apartamencie daje podróżującym szansę na odkrywanie lokalnej gastronomii – czy to w wykonaniu gospodarzy, czy też polecanych przez nich restauracji w pobliżu.

Udogodnienia

Część turystów decyduje się na hotel ze względu na możliwość skorzystania z basenów, jacuzzi czy też strefy SPA. Obecnie jednak nie trudno jest znaleźć dom czy willę oferującą dokładnie te same udogodnienia. Różnicą jest jedynie fakt, że nie trzeba dzielić sesji w saunie z obcymi ludźmi ani pośpiesznie zajmować miejsce przy basenie tuż o świcie. Wszystkie te atrakcje są w całości dla gości wynajmowanego obiektu.

Prywatność

To prawdopodobnie jedna z głównych przyczyn, dla których podróżujący decydują się na ten rodzaj zakwaterowania. Dom, willa czy apartament na wyłączność to obietnica pełnej prywatności, dzięki której bez skrępowania mogą oni korzystać z urlopu w sposób taki, jaki chcą.

Artykuł Partnera

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail