X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podcasty podróżnicze, które warto znać

Lubisz słuchać opowieści o podróżach innych osób? Jeżeli tak, koniecznie zobacz nasze propozycje najciekawszych podcastów dotyczących tej tematyki.

Podcasty podróżnicze, które warto znaćźródło: shutterstock.com

reklama


Podróżując, poszerzamy wiedzę o świecie, horyzonty, zdobywamy nowe doświadczenia, stajemy się bardziej tolerancyjni i otwarci. Jednak mało komu udaje się podróżować tyle, ile by chciał. Dlatego bez względu na to, czy masz przerwę pomiędzy kolejnymi wyprawami, czy też podróżujesz wyłącznie palcem po mapie, sięgnij po podcasty podróżnicze. Dzięki nim myślami przeniesiesz się w niezwykłe miejsca i dowiesz się rzeczy, o których nie miałeś pojęcia. Podcasty podróżnicze będą też solidnym źródłem motywacji i inspiracji, nie tylko do odkrywania świata.

Podróże małe i duże w Radiu Lublin

Screen ze Spotify.

źródło: spotify.com

Poznawać świat można na wiele sposobów. Udowadniają do niesamowici goście podcastu „Podróże małe i duże”. Fascynujące opowieści inspirują do działania i spełniania podróżniczych marzeń. Słuchając podcasty podróżnicze, takie jak ten można dowiedzieć się jako to jest przejechać na motocyklu przez Norwegię, uczyć jazdy konnej w Nambii, podziwiać Alpy z lotu ptaka albo podróżować po Iranie bambusowym rowerem. Podcasty o podróżach są też źródłem wiedzy o alternatywnych formach podróżowania, survivalu czy też o podróżach kulinarnych.

Posłuchaj podcastu

Odjechani

Podcasty o podróżach zachęcają do podróży bliskich i dalekich, na miarę swoich możliwości i chęci. Każdy odcinek na kanale „Odjechani” przekonuje, że nie trzeba wiele, by zapewnić sobie wyjątkowe przygody i przeżycia. Do podcastu są zapraszani podróżnicy, przewodnicy turystyczni, alpiniści, a nawet obcokrajowcy mieszkający w Polsce. Słuchając dowiesz się czym jest bikebacking, kim są pół-turyści, jak wygląda życie bez stałego adresu i wiele, wiele więcej.

Posłuchaj podcastu

Podróże Czejarka

Wolisz bliższe podróże i mikrowyprawy? Często przytaczasz fragment wiersza Stanisława Jachowicza „cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”? Jeśli uważasz, że nie ma nic bardziej prawdziwego i z radością odkrywasz znane i nieznane miejsca na mapie naszego kraju, to inspiracją do kolejnych wypraw może być dla Ciebie podcast podróżniczy „Podróże Czejarka”. Poznaj niezwykle historie, rodzime legendy, a także opowieści o ukrytych skarbach i o duchach. Dowiedz się, gdzie warto pojechać, by odkryć na nowo przepiękne zamki, tajemnicze podziemia i twierdze, monumentalne świątynie, zapierające dech w piersiach krajobrazy i inne niezwykłe miejsca.

Posłuchaj podcastu

Dobra Podróż

Podcast podróżniczy „Dobra Podróż” proponuje spojrzenie na turystykę nie tylko od strony tego co mają do zaoferowania turystom poszczególne miejsca, ale też z perspektywy tego, jak turyści mogą korzystać z uroków najpiękniejszych zakątków świata w sposób przyjazny środowisku i ludziom. Dlatego autorzy podcastu Kasia Jadaluk i Kuba Rybicki poświęcają odpowiedzialnemu i ekologicznemu podróżowaniu. Ponadto wiele podejmowanych tematów wykracza poza tematy ściśle związane z turystyką i zahacza o kulturę, historię, politykę, literaturę i wiele innych dziedzin.

Posłuchaj podcastu

fooftour.pl

Dla wielu osób poszukiwanie nowych smaków to jeden z najważniejszych punktów każdej podróży. Podcast podróżniczy „fooftour.pl” zabiera słuchaczy w podróż kulinarną po świecie, podpowiadając gdzie się udać i co spróbować, aby doświadczyć niezwykłych doznań smakowych. Gdzie je się hot-dogi z dżemem ananasowym? Jak smakują insekty? I czy da się zjeść jajko z embrionem pisklaka? O tym opowiada Kamil Nosel i jego goście.

Posłuchaj podcastu

Jak NIE zwiedzać świata

O czym najczęściej opowiadają podcasty podróżnicze? O urokach najpiękniejszych zakątków świata, o intrygujących miejscowych legendach i najciekawszych trasach turystycznych. Podcast podróżniczy „Jak NIE zwiedzać świata” wyróżnia się na ich tle, bo opowiada o podróżach po świecie tym niebezpiecznym, naznaczonym historią, biednym i z punktu widzenia turystyki mało atrakcyjnym. Podcaster – Andrzej Gliniak i jego goście opowiadają o przemierzaniu krajów, w których terroryzm, ludobójstwo, głód, zbrojne konflikty i mieszkańcy noszący przy sobie broń to codzienność.

Posłuchaj podcastu

Podróż bez paszportu

Screen ze Spotify.

źródło: spotify.com

Podcast „Podróż bez paszportu” także nie jest typowym kanałem podróżniczym. Jego autor – Mateusz Grzeszczuk zabiera jednak słuchaczy w podróż po świecie, poruszając ważne i ciekawe tematy związane ze stosunkami międzynarodowymi, geopolityką i historią. Dzięki fascynującym nagraniom można spojrzeć na różne, często mało znane zakątki świata z zupełnie nowej perspektywy – nie tylko od strony pięknych piaszczystych plaż i wysokich górskich szczytów. Chcesz wiedzieć, dlaczego Chiny otwierają szkołę partyjną w Afryce, na czym polega kult Kim Ir Sena, byłego przywódcy Korei Północnej i jak działają meksykańskie kartele narkotykowe? Dowiesz się wyruszając w „Podróż bez paszportu”.

Posłuchaj podcastu

Adrian Paradowski

Zobacz wszystkie artykuły autora

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail