X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Łowcy promocji – w jaki sposób szukać dobrych ofert cenowych i nie dać się oszukać?

Poszukujesz promocji i produktów w okazyjnych cenach w internecie? Sprawdź, jak robić to efektywnie i nie natknąć się na nieuczciwe działania.

Łowcy promocji – w jaki sposób szukać dobrych ofert cenowych i nie dać się oszukać?źródło: shutterstock.com

Czytasz właśnie artykuł poradnikowy w ramach kampanii edukacyjnej „Bezpiecznie, świąteczne zakupy Seniora”. Zobacz więcej treści poradnikowych i zadbaj o komfortowe, bezpiecznie zakupy swoje oraz swoich bliskich, szczególnie Seniorów. 

Zakupy przez internet gwarantują niemal nieograniczony wybór produktów z całego świata oraz dostęp do niezliczonych atrakcyjnych ofert cenowych, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Dlatego warto wiedzieć, jak poruszać się w środowisku handlu internetowego, by bez trudu znaleźć najciekawsze propozycje, które pozwolą zaspokoić nie tylko potrzeby, ale i własne zachcianki.

Skąd czerpać informacje o promocjach?

Praktycznie nikt z nas, bez względu na zasobność portfela, nie lubi przepłacać. Nie oznacza to, że wybieramy towary najtańsze, najgorszej jakości. Przeciwnie – chętnie pozwalamy sobie na zakup produktów z różnych półek cenowych. Nie zmienia to jednak faktu, że nie chcemy płacić więcej, jeśli możemy zapłacić mniej i dlatego tak chętnie szukamy promocji. Tylko jak znaleźć najciekawsze oferty?

Jednym z najlepszych sposobów jest regularne przeglądanie newsletterów otrzymywanych od ulubionych sklepów internetowych. W ten sposób otrzymujemy powiadomienia o rozpoczynających się akcjach promocyjnych, dostajemy zniżki na wybrany asortyment, dowiadujemy się o startujących wyprzedażach. Warto zapisywać się przede wszystkim do newsletterów tych sklepów, w których chętnie i w miarę regularnie robimy zakupy.

Informacje o aktualnych promocjach można też naleźć na portalach z kodami rabatowymi. Do najpopularniejszych stron tego typu należą: kuplio.pl, zrabatowani.pl, pepper.pl, rabatio.com, tanio.co, qpony.pl, kody.pl czy też alerabat.com. Tego typu serwisy w jednym miejscu gromadzą informacje o aktualnie obowiązujących akcjach promocyjnych, dzięki czemu można kupować taniej w setkach sklepów internetowych, bez konieczności śledzenia każdego z nich osobno. Można też wyszukiwać promocji za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Łowcy promocji powinni być też wyposażeni w aplikacje z aktualnymi gazetkami najpopularniejszych sieci handlowych. W tym celu wystarczy zainstalować wybraną aplikację mobilną taką jak Blix, Goodie czy Okazjum. To narzędzie, które ułatwi Ci oszczędzanie zarówno na zakupach w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Najlepsze oferty są często krótkoterminowe. Dlatego nie wahaj się i korzystaj z okazji. A jeśli nie masz pewności co do zakupu? Skorzystaj z płatności odroczonych. W ten sposób nie przegapisz promocji, a płatność zrealizujesz po otrzymaniu i obejrzeniu towaru, a nawet później – w ciągu 30 dni od zakupu lub zwrócisz towar do sklepu. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne, bo oferują je najwięksi operatorzy płatności, tacy jak PayU we współpracy z PayPo oraz Twisto.

Cykl promocji – w jakich okresach można się spodziewać najlepszych cen?

Mając w planach zakup rzeczy, których nie musimy mieć natychmiast, możemy poczekać na czas, kiedy rozpoczną się akcje promocyjne lub wyprzedaże. Każdy rok rozpoczyna się od promocji noworocznych i zimowych wyprzedaży. To czas, kiedy warto robić przede wszystkim zakupy w kategorii odzieży i obuwia, jak również w segmencie elektroniki. W połowie stycznia przypada Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Z tej okazji liczne marki starają się poprawić swoim klientom humor, proponując między innymi atrakcyjne rabaty albo możliwość skorzystania z darmowej dostawy. Luty upływa pod znakiem Walentynek. To dobry okres na zakup bielizny, kosmetyków oraz biżuterii, gdyż sklepy konkurują o uwagę klientów, proponując ciekawe promocje. Luty to też czas pogłębiania wyprzedaży, ponieważ kończy się sezon zimowy, a sklepy przygotowują się na przyjęcie nowego asortymentu na sezon wiosna-lato.

Wiosną raczej nie można spodziewać się wielkich obniżek cen. Wart uwagi jest jednak Światowy Dzień Książki, który przypada 23 kwietnia. Z tej okazji księgarnie prześcigają się w promocjach, które powinny zainteresować każdego mola książkowego. Niedługo później – 1 czerwca, przypadka Dzień Dziecka, a wraz z nim szał na zabawki i ubranka dziecięce. To dobry czas, by pomyśleć o zakupach prezentów dla dzieci i wnuków, nie tylko na tę okazję.

Początek lata to czas, kiedy zaczynają się letnie wyprzedaże. Oczywiście w tym okresie królują przeceny w sklepach odzieżowych i obuwniczych. W międzyczasie warto zwrócić uwagę na promocje z okazji Dnia Ojca. W tym czasie można się spodziewać rabatów na męską odzież i kosmetyki, na zegarki, męską biżuterię, a także na gadżety elektroniczne. Koniec wakacji to oczywiście szał zakupowy związany z powrotem dzieci do szkół, a wraz z nim promocje na odzież dziecięcą, artykuły szkolne, książki, ale i elektronikę.

Gdy za nami lato i letnie wyprzedaże możemy z niecierpliwością oczekiwać Nocy Zakupów, organizowanej przy okazji Halloween, kiedy to właściwie w każdej branży można znaleźć atrakcyjne oferty. To pierwsza z okazji, kiedy warto zacząć myśleć o zakupie prezentów świątecznych. Dalej w kalendarzu mamy Black Friday, a w wydaniu licznych sklepów – Black Weekend lub Black Week, który w tym roku przypada na 26 listopada. Zaraz za nimi Cyber Monday. Teoretycznie Black Friday dotyczy sklepów stacjonarnych, a Cyber Monday – sklepów internetowych, ale w praktyce sklepy korzystają z obu okazji, by przyciągać do siebie klientów. Na początku grudnia można usłyszeć o promocjach na Mikołajki, jednocześnie im bliżej Świąt, tym więcej zimowych obniżek cen. Ostatnim pretekstem w roku do organizowania promocji jest Sylwester. W tym okresie najłatwiej znaleźć obniżki na garnitury, wieczorowe kreacje, galanterię skórzaną.

Jak widać, okazji zakupowych w ciągu roku jest naprawdę dużo i wszystkie można łatwo przewidzieć. Dlatego warto planować większe wydatki, na przykład zakup prezentów, z dużym wyprzedzeniem. Nie tylko oszczędzimy, ale też nie nadwyrężymy domowego budżetu.

Efektywne korzystanie z porównywarek cen

Kupując w sklepach online, warto zaprzyjaźnić się z porównywarkami cen. Dzięki nim można łatwo zestawić ze sobą ceny na wybrane produkty w poszczególnych sklepach i wybrać ofertę tych, które proponują najlepsze warunki. Ponadto oprócz funkcji porównywania aktualnych cen, serwisy te umożliwiają sprawdzanie historycznych cen produktów. W ten sposób można się ustrzec przed praktykami nieuczciwych sprzedawców, którzy najpierw sztucznie zawyżają cenę, by w czasie akcji promocyjnych, jak choćby w Black Friday, spektakularnie ją obniżyć, w rzeczywistości sprzedając towar po standardowej lub jedynie nieznacznie obniżonej cenie.

Podejrzane „super okazje”

Poszukując najlepszych okazji w sieci, nie można zapomnieć o ostrożności podczas dokonywania e-zakupów. Zbyt atrakcyjne oferty oraz ceny o wiele niższe niż przeciętne ceny rynkowe, to sygnał, który powinien skłonić do uważnego zweryfikowania, czy nie mamy do czynienia z oszustwem internetowym. Wyjątkowo czujnym należy być w okresach gorączki zakupowej, kiedy wręcz jesteśmy przytłoczeni ilością reklam i fantastycznych ofert. W takim zamieszaniu o wiele trudniej dostrzec działania nieuczciwych sprzedawców.

Dlatego, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto sprawdzić dane firmy, w tym dane teleadresowe, obecność certyfikatu SSL oraz opinie użytkowników internetu o e-sklepie. Więcej przeczytasz o tym w naszym artykule o bezpiecznych sklep (linkowanie). Bardzo dużo o wiarygodności e-sklepu mówi to, jakie formy płatności udostępnia. Proponowanie wpłat przez system płatności taki jak PayU daje jasny sygnał, że firma została zweryfikowana, ponieważ bez tego nie udałoby się jej rozpocząć współpracy z operatorem płatności. Mile widziana jest też możliwość wyboru płatności za pobraniem. Na niekorzyść e-sklepu świadczą z kolei próby przekierowania klienta na nieznane i niesprawdzone strony www czy też wysyłanie wiadomości SMS o konieczności dokonania zapłaty lub dopłaty drobnej kwoty, w sposób wskazany w treści. Warto pamiętać, że operatorzy płatności tacy jak PayU nigdy nie wysyłają tego typu wiadomości, ani przez SMS-y, ani przez wszelkiego rodzaju komunikatory internetowe. W przypadku wątpliwości najlepiej zrezygnować z dokonywania zakupów w danym e-sklepie. Dobrze jest też zgłosić podejrzenie oszustwa odpowiednim organom i firmom, pod które podszywają się oszuści.

Szybkie, wygodne i bezpieczne zakupy online

Zakupy w sklepach internetowych są szybkie, wygodne i bezpieczne, o ile przestrzegamy zasad bezpieczeństwa w sieci. Wybieranie sprawdzonych sklepów internetowych, podawanie wyłącznie danych niezbędnych do realizacji zamówienia, korzystanie z silnych i unikalnych haseł, używanie programu antywirusowego, unikanie publicznego Wi-Fi, wybieranie bezpiecznych metod płatności to wszystko proste sposoby na to, by kupować w e-sklepach bez ryzyka i cieszyć się najlepszymi ofertami z kraju i ze świata.

Bezpieczne, świąteczne zakupy seniora - poradnik ecommerce 

Partnerem poradników w sekcji “Bezpieczne, świąteczne zakupy seniora” jest PayU.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail