X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Antyspamowa rewolucja na Instagramie – oto nowe opcje filtrów i kontroli wiadomości

Instagram wprowadza nowe rozwiązania w kwestii kontroli wiadomości prywatnych. Mają one służyć jako tarcza przed niepożądanym kontaktem, zwłaszcza w przypadku otrzymywania od nieznajomych niechcianych obrazów czy filmów.

Antyspamowa rewolucja na Instagramie – oto nowe opcje filtrów i kontroli wiadomościźródło: unsplash.com

reklama


Bezpieczeństwo i kontrola to priorytetowe zagadnienia dla platform społecznościowych. Instagram wprowadza nowe opcje umożliwiające lepszą ochronę użytkowników przed niechcianym kontaktem. Wśród tych zmian znajdują się ulepszone funkcje kontrolowania wiadomości prywatnych, które mają zapobiegać otrzymywaniu niepożądanych treści, zwłaszcza w postaci niechcianych zdjęć i filmów.

Z dala od spamu

Zmiany głównie dotyczą ograniczenia otrzymywania wiadomości od użytkowników, z którymi nie jesteśmy połączeni w aplikacji. Wiadomości prywatne od nieznajomych przyjmą formę tekstowych zaproszeń. Ponadto odbiorca musi je zaakceptować, zanim nadawca będzie mógł nawiązać dalszy kontakt.

W rezultacie znika możliwość wysyłania zdjęć czy filmów do osób spoza listy kontaktów. Analogicznie, nie odczytamy także wiadomości zawierających multimedia, wysłanych przez konta nieznajdujące się na naszej liście obserwujących.

Co jeszcze się zmieni? Teraz użytkownicy spoza naszej listy kontaktów będą mogli wysłać tylko jedną wiadomość. Zamiast przyjmować nieograniczoną ilość próśb w wiadomościach prywatnych od osób, które nas nie obserwują, otrzymamy pojedyncze zaproszenie. Po akceptacji takiej prośby będziemy mogli kontynuować rozmowę.

Nowe zabezpieczenia mają pomóc użytkownikom uniknąć kontaktu z botami i spamem. Instagram podkreśla, że aktualizacja powstała z myślą o użytkowniczkach, które często skarżą się na otrzymywanie sporej ilości niechcianych wiadomości i zdjęć o charakterze erotycznym.

nowe funkcje filtrowania wiadomości na Instagramie

źródło: Instagram.com

Prywatność pod kontrolą

Instagram dostrzega, że coraz większa liczba młodych użytkowników aktywnie korzysta zarówno z samej platformy, jak i funkcji wiadomości prywatnych. W związku z tym Meta stara się maksymalnie zwiększyć kontrolę nad bezpieczeństwem, aby pomóc im uniknąć niechcianego nękania w aplikacji.

Warto podkreślić, że na Instagramie istnieje także inna funkcja mająca na celu ochronę użytkowników przed nadużyciami i niechcianym kontaktem. Chodzi o „Ukryte słowa”, czyli opcję, która automatycznie wykrywa wiadomości zawierające obraźliwe słowa, wyrażenia czy emotikony wskazane przez użytkownika. Takie wiadomości są filtrowane i przenoszone do ukrytego folderu, nie pojawiając się na głównej stronie wiadomości prywatnych. Możemy także całkowicie ukryć prośby o zgodę na otrzymywanie wiadomości, które również zostaną przeniesione do osobnego folderu.

Dostępna jest również funkcja tymczasowego ograniczenia konta. Sprawdzi się, jeśli podejrzewamy, że nasze konto mogło stać się ofiarą zmasowanego ataku. Mamy wówczas możliwość zablokowania dodawania komentarzy oraz wysyłania wiadomości przez określony czas, maksymalnie do 4 tygodni. Te ograniczenia mogą dotyczyć między innymi kont, które nas nie obserwują, lub najnowszych obserwujących, którzy rozpoczęli śledzenie profilu w ostatnim tygodniu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail