X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podcasty o grach – warto posłuchać!

Jeszcze niedawno granie w gry było postrzegane jako marnotrawstwo czasu, ewentualnie jako niezbyt ambitna rozrywka. Teraz się to zmienia i coraz więcej osób przyznaje, że gry są ich pasją. Udowadniają to liczne podcasty o grach i to nie tylko tych na komputer oraz konsole!

Podcasty o grach – warto posłuchać!źródło: unsplash.com

reklama


Polskie podcasty o grach to propozycja dla graczy, którzy chcą być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i trendami w świecie gier. Można w nich znaleźć recenzje gier, zapowiedzi, wywiady z twórcami gier, dyskusje na temat najnowszych trendów w gamingu oraz wiele innych tematów związanych z grami wideo i ich kulturą.

Grysław

Podcast Grysław / źródło: spotify.com

Zacznijmy od kanału Grysław. To niezwykle ciekawy podcast o grach, który prowadzi Ryszard Chojnowski – współtwórca licznych gier, który zawodowo zajmuje się nimi już od około 20 lat! Podcaster, znany także jako Rysław, wie o grach naprawdę wiele i chętnie dzieli się swą wiedzą. Nic więc dziwnego, że podcast Grysław to gratka dla prawdziwych fanów gier.

Gramy na Maxa

Podcast Gramy na Maxa / źródło: spotify.com

Fani gier nie zawiodą się też słuchając podcastu i jednocześnie największej audycji radiowej poświęconej tematyce gier wideo – Gramy na Maxa. To podcast o grach pełen najświeższych recenzji gier, doniesień z branży i licznych ciekawostek.

Stary Gracz

Podcast Stary Gracz / źródło: spotify.com

Kolejny podcast o grach na naszej liście to Stary Gracz. Sporo w nim tematów związanych z najnowszymi produkcjami, ale jest też trochę wspomnień ze świata gier poprzednich dekad. Choć podcast jest poświęcony grom wideo, to w nagraniach można też usłyszeć co nieco o szeroko pojętej popkulturze. Na pewno kanał spodoba się tym, których interesują nie tylko gry, ale też wszystko to, co jest bardziej lub mniej związane z gamingiem.

Fantasmagieria

Podcast Fantasmagieria / źródło: spotify.com

Fantasmagieria to jeden z najstarszych podcastów poświęconych grom wideo, gdyż nagrania powstają już od 15 lat! Jego twórcy od samego początku dzielą się swoją pasją do gier komputerowych i konsolowych, ale i do fantastyki. W poszczególnych odcinkach można też usłyszeć sporo na temat popkultury, więc Fantasmagieria to świetna propozycja nie tylko dla graczy.

Polskie podcasty o grach RPG

Wśród licznych podcastów poświęconym grom nie brakuje kanałów skoncentrowanych na fabularnych grach wyobraźni, czyli grach RPG.

Gospoda RPG

Podcast Gospoda RPG / źródło: spotify.com

Świetnym podcastem o grach wyobraźni jest Gospoda RPG. Na kanale można znaleźć liczne porady dla graczy i mistrzów gier, a także sesje, w których biorą udział zaproszeni goście. Podcast o grach RPG udowadnia, że tego typu rozrywka nie jest jedynie propozycją dla nerdów.

Ostatnia Przystań

Podcast Ostatnia Przystań / źródło: spotify.com

Miłośnikom gier RPG możemy polecić też kanał Ostatnia Przystań. To kanał z sesjami RPG w różnych systemach, w którym twórcy duży nacisk kładą na ciekawą fabułę. Każda sesja to podróż do świata wyobraźni, pełnego niesamowitych przygód, zmagań i burzliwych emocji.

FrejTalk i Gry Frejtaga

Podcast FrejTalk / źródło: spotify.com

Godnym polecenia podcastem na temat gier RPG jest FrejTalk. Podcaster Tomek Frejtag o grach wyobraźni rozmawia z zaproszonymi gośćmi – twórcami i pasjonatami gier fabularnych. To podcast zarówno dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z grami fabularnymi, jak i dla tych, którzy od dawna korzystają z tej formy rozrywki.

Podcast Gry Frejtaga / źródło: spotify.com

Warto też zajrzeć na drugi kanał tego samego podcastera – Gry Frejtaga, na którym oprócz wywiadów znaleźć można sesje RPG oraz mnóstwo porad na temat technik i metod gry.

Podcasty o grach planszowych

Planszówki w dzieciństwie każdemu przynoszą mnóstwo radości. Niestety z wiekiem często o nich zapominamy. Tymczasem podcasty o grach planszowych udowadniają, że to świetna rozrywka dla każdego.

Gradanie

Podcast Gradanie / źródło: spotify.com

Podcast o grach planszowych to kilkaset odcinków, w których podcasterzy dzielą się swoimi wrażeniami z rozgrywek, oceniają dostępne w sprzedaży gry i dodatki do nich, informują o najbardziej oczekiwanych pozycjach, a także rozmawiają o wydarzeniach z branży. Idealna propozycja dla fanów planszówek!

Kości, Piony i Bastiony

Podcast Kości, Piony i Bastiony / źródło: spotify.com

Kości, Piony i Bastiony to kolejny ciekawy podcast planszówkowy. Co czeka w nim na słuchaczy? Wiadomości z branży gier planszowych, recenzje nowych i starszych gier, wywiady z gośćmi, ciekawostki z historii planszówek, propozycje gier na różne okazje i wiele więcej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail