X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wspiera użytkowników w walce ze spamem

Instagram ogłosił nowe aktualizacje mające na celu zwalczanie spamu na platformie. Pomogą one odciążyć twórców z ręcznej moderacji i niechcianych treści w aplikacji.

Instagram wspiera użytkowników w walce ze spamemźródło: shutterstock.com

reklama


Usuwanie spamerskich komentarzy i fałszywych kont z listy obserwujących to dla twórców nie tylko konieczność, ale również czasochłonne zadanie. Każda chwila poświęcona na moderację oznacza mniej czasu na interakcję z odbiorcami. W odpowiedzi na te wyzwania Instagram wprowadza nowe narzędzia, które mają uprościć codzienne zarządzanie kontem, pozwalając twórcom skupić się na swoich obserwujących.

Instagram kontra spam

Platforma postanowiła usprawnić automatyczną detekcję spamu w obszarach, gdzie wpływ spamu jest najbardziej odczuwalny, czyli komentarzach, tagowaniu, wyświetleniach Stories oraz wśród obserwujących.

Jednym z ważniejszych usprawnień jest odświeżona zakładka „Potencjalny spam”. Od teraz Instagram automatycznie sortuje wszystkie prośby o obserwację, przenosząc te potencjalnie spamowe do oddzielnej karty. Użytkownicy z łatwością mogą przejrzeć i zidentyfikować tego typu prośby, a następnie szybko rozprawić się z nimi jednym kliknięciem.

Nowa zakładka nie tylko filtruje nowe prośby o obserwację, lecz również skrupulatnie analizuje obecnych obserwujących, aby wykryć ewentualne konta botów. Co ważne, usuwanie tych kont nie generuje powiadomień dla samych użytkowników, co pozwala na sprawną i dyskretną optymalizację listy obserwujących.

źródło: creators.instagram.com

Kolejną nowością jest walka z niechcianymi oznaczeniami. Instagram umożliwi zbiorczą recenzję wszystkich podejrzanych oznaczeń profilu na zdjęciach, a także ich szybsze usunięcie. Ponadto wszystkie prośby o oznaczenia, które pozostaną bez reakcji, zostaną automatycznie usunięte po 30 dniach.

źródło: creators.instagram.com

Dodatkowo Instagram eksperymentuje z blokowaniem wyświetleń relacji, które zostały zidentyfikowane jako pochodzące z potencjalnie spamowych kont. To ograniczy zdolność botów do bezpośredniej interakcji poprzez Stories.

źródło: creators.instagram.com

Obecnie Instagram aktywnie ukrywa komentarze, które mogą być uznane za obraźliwe lub szkodliwe. Jednak platforma podnosi jakość wykrywania takich komentarzy poprzez uaktualnienie systemu filtrowania, co skutkuje bardziej efektywnym wyłapywaniem podejrzanych wpisów.

źródło: creators.instagram.com

W świecie błędów

Kiedy treść udostępniona na koncie jest niezgodna z wytycznymi Instagrama, istnieje ryzyko ograniczenia zasięgu lub nałożenia innych sankcji na profil. Instagram podkreśla, że rozumie, że każdemu zdarzają się błędy, a czasem użytkownicy nie zdają sobie sprawy z istnienia pewnych zasad.

źródło: creators.instagram.com

W związku z tym Instagram testuje również „nudge”, czyli delikatne przypomnienia w aplikacji, które będą ostrzegać, jeśli któraś z publikacji może być niezgodna z wytycznymi. Mają na celu dostarczenie dodatkowych informacji, aby użytkownicy mogli podjąć świadomą decyzję o pozostawieniu lub usunięciu treści.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail