X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe zabezpieczenia na Instagramie i Facebooku, dostosowane do wieku nastolatków

Gigant z Kalifornii wprowadza nowe zabezpieczenia dla nastolatków. Oto kilka funkcji, które mają chronić młodych użytkowników social mediów.

Nowe zabezpieczenia na Instagramie i Facebooku, dostosowane do wieku nastolatkówźródło: shutterstock.com

reklama


Korzystanie z mediów społecznościowych stało się integralną częścią życia nastolatków. Dlatego też, w trosce o ich bezpieczeństwo, Meta ogłosiła nowe zabezpieczenia w swoich aplikacjach, aby dostosować doświadczenia do wieku.

Zmiany w zasadach dotyczących treści dla młodych ludzi

Meta współpracuje z ekspertami ds. rozwoju nastolatków, psychologii i zdrowia psychicznego, aby lepiej zrozumieć, jakie treści są odpowiednie dla tej grupy wiekowej. W rezultacie wprowadza nowe zasady dotyczące treści, zwłaszcza tych związanych z trudnymi tematami, takimi jak samookaleczanie, zaburzenia odżywania i myśli samobójcze. Celem jest ochrona nastolatków przed potencjalnie szkodliwymi treściami.

Dr. Rachel Rodgers z Uniwersytetu Northeastern komentuje, że te zmiany to ważny krok w kierunku tworzenia bezpiecznych platform społecznościowych dla nastolatków.

Instagram Ustawienia treści dla nastolatków

źródło: about.fb.com

Wsparcie dla osób potrzebujących pomocy

W dążeniu do zapewnienia odpowiedniego wsparcia, Meta planuje udostępniać zasoby organizacji eksperckich, jak National Alliance on Mental Illness, w momencie publikacji treści związanych z samookaleczaniem, myślami samobójczymi czy zaburzeniami odżywiania. Podejście to ukierunkowane na pomoc jest częścią szeroko zakrojonej strategii firmy, aby stworzyć środowisko dostosowane do wieku użytkowników.

Ukrywanie nieodpowiednich treści

Firma wprowadza także automatyczne, bardziej restrykcyjne ustawienia kontroli treści dla nastolatków. To ułatwi rodzicom monitorowanie doświadczeń ich dzieci w internecie. Choć pozwala na dzielenie się doświadczeniami, skupia się na utrudnieniu dostępu do potencjalnie szkodliwych treści, kierując użytkowników do specjalistycznych zasobów wsparcia.

Instagram Ustawienia treści dla nastolatków

źródło: about.fb.com

Aktualizacja ustawień prywatności

W dążeniu do zapewnienia większego bezpieczeństwa, Meta będzie wysyłać powiadomienia do młodych użytkowników, zachęcając ich do regularnej aktualizacji ustawień i prywatności. Opcja „Włącz zalecane ustawienia” automatycznie dostosuje ustawienia, zwiększając prywatność i kontrolę nad tym, do jakich treści będą mieć dostęp.

Instagram Ustawienia treści dla nastolatków

źródło: about.fb.com

Wprowadzenie tych zmian to kolejny krok w kierunku tworzenia bezpieczniejszych i dostosowanych do wieku doświadczeń online dla młodych użytkowników. Ostatecznym celem jest stworzenie platform, na których nastolatkowie mogą tworzyć swobodną społeczność, w której będą czuć się bezpiecznie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail