X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Afroamerykanie rządzą na Twitterze

Afroamerykanie rządzą na Twitterze

reklama


Dziś już 13% dorosłych amerykańskich internautów korzysta z Twittera – według raportu „Twitter Update 2011” oznacza to wzrost aż o 5% w porównaniu z listopadem.

Grupą etniczną, wśród której Twitter cieszy się największą popularnością, są Afroamerykanie – co czwarty internauta z tej grupy korzysta z serwisu przynajmniej okazjonalnie, a co dziesiąty codziennie. Od czasu do czasu tweetuje również co piąty użytkownik sieci pochodzenia latynoskiego (co dwudziesty regularnie). Grupą najmniej liczną na popularnym mikroblogu są biali: z serwisu korzysta tylko co dziesiąty, przy czym udział procentowy użytkowników deklarujących częste korzystanie z Twittera mieści się w granicach błędu statystycznego.

fot.: pewinternet.org


Mężczyźni wyprzedzili kobiety

Przez ostatnie pół roku zmieniło się uczestnictwo poszczególnych płci wśród użytkowników serwisu. W listopadzie 10% amerykańskich internautek korzystało z Twittera, wobec tylko 7% spośród internautów płci męskiej. Po sześciu miesiącach wśród internautek jest niewiele więcej użytkowniczek serwisu – 11%, podczas gdy procentowy udział tweetujących wśród internautów płci męskiej podwoił się.

W listopadzie 2010 w grupie 25-34 latków tylko 9% identyfikowało się jako użytkownicy serwisu – sześć miesięcy później już 19%. Podobny wzrost odnotowano w grupie 35-44 (z 8% pod koniec 2010 roku do 14% wiosną 2011). Natomiast niewiele zmieniło się wśród najmłodszych internautów – w przedziale 18-24 aż 18% internautów korzysta z serwisu, jednak w porównaniu z listopadem widać wzrost tylko o 2 punkty procentowe.

fot.: pewinternet.org


W raporcie “Twitter Update 2011”, przygotowanym przez Pew Research Center przedstawione zostały wyniki ankiet przeprowadzonych pomiędzy 26 kwietnia a 22 maja na próbie 2277 dorosłych Amerykanów. Materiałem porównawczym dla opracowywania wyników był raport „Twitter Update 2010”, przygotowany na podstawie badania ankietowego z listopada 2010.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail